Плановий дохід Борисполя в 2022 році – майже 1,2 мільярди гривень

За тиждень до Нового року депутати Бориспільської міської ради зібрались на черговому – останньому цього року – засіданні, щоб прийняти важливі для громади рішення.

Серед них – бюджет на наступний рік, затвердження та внесення змін до програм. Також презентували три проєкти, один із яких почнуть втілювати в життя вже з наступного року. Йдеться про будівництво поліцейської академії, де готуватимуть правоохоронців першої ланки для всієї України.

ПРОЄКТИ

Поліцейська академія

На засіданні відбулась презентація проєкту поліцейської академії. Офіційна назва Державне підприємство «Академія патрульної поліції». Будуватимуть її за грантові кошти американців та канадійців. Тобто з бюджету Борисполя не візьмуть ні копійки. Єдиний внесок бориспільців – це земля: 15 гектарів між Нестерівкою та Лозівкою. Натомість депутати хочуть, щоб Бориспіль увійшов як засновник і мав би там свої 10% власності, а жителі Бориспільської ТГ мали б можливість навчатися за певними квотами. Наперед можна сказати, що депутати підтримали і проголосували за виділення землі під академію на правах постійного користування.

Тепер щодо самого навчально-тренувального закладу. Побудують навчальні корпуси, гуртожитки, стрілецький тир, автодром для контраварійної підготовки авто-, мото-, велопатрулів тощо. Щорічно готуватимуть до випуску 5 000 патрульних. Тут працюватиме 250 викладачів, не рахуючи інший персонал. Депутат Ілля Луців під час презентації вислов побажання, щоб академія сплачувала ПДФО Борисполю. Побажання взяли до уваги.

Окремо слід зауважити, що міський голова Володимир Борисенко планує домовитися, аби поруч з академією побудовати територіальний сервісний центр МВС України, який би обслуговував Бориспільський, Броварський та інші райони Лівобережжя. Тоді тут можна буде отримати посвідчення водія, закордонний паспорт, необхідні довідки тощо.

Багатофункціональний спортивно-розважальний комплекс

Другий представлений проєкт – багатофункціональний спортивно-розважальний комплекс зі штучним льодом, відкритою та критою автостоянкою на рівні землі для автомобілів і автобусів, який планують побудувати неподалік ТЦ «Аеромол». У представленій концепції вказано, що 3-поверховий комплекс загальною площею 38 000 м² планують побудувати на чотирьох гектарах. Тут буде СПА комплекс зі спортивним басейном на 5 доріжок, спортивна зала, скеледром, льодова арена, тренажери, фітнес зали, кінотеатр на 4 зали, ігрові кімнати для дітей, готель, заклади харчування, конференц-руми.

Попри великі перспективи від будівництва в майбутньому вказаного комплексу, депутат Володимир Шалімов підійшов до цього питання більш категорично. Він нагадав, що в Борисполі є дитячо-юнацька спортивна школа, де треба робити ремонт, а також на часі спорудження нової спортивної школи навпроти ліцею «Перспектива».

Володимир Борисенко зауважив, що ремонт у ДЮСШ обов’язково буде зроблено. Щодо нової спортшколи, своїми силами Бориспіль її не побудує, тому проводяться переговори щодо залучення коштів з області та державного бюджету, відповідно до програм. У питанні спортивно-розважального комплексу міська рада має виступити як замовник, а кошти виділять і приватні інвестори, і залучать грантові гроші. На думку міського голови, цей комплекс сприятиме фізичному розвитку молоді, адже там працюватимуть спортивні секції. Окрім того, якщо постане питання про виділення землі, Бориспіль зможе мати свої 7-10% власності.

Реконструкція центрального парку

Наступна презентація – бачення, як можна реконструювати центральний парк відпочинку в місті Борисполі. Йдеться про можливість перенесення Меморіалу Слави на територію Книшового меморіального комплексу, розмістивши його так, щоб створити своєрідний маршрут пам’яті навколо пам’ятника Павлу Чубинському. Також пропонується зробити  гранітний Монумент, а не такий, який є зараз, – облицьований гранітними плитами бетон.

На місці нинішнього Монументу пропонують поставити скульптуру Захисника міста Борисполя, а  територію навколо нього облаштувати так, щоб люди могли туті відпочивати.

– Основна мета, – запевнив В.Борисенко, – розвантажити парк, прибрати радянський максималізм. Це буде зона тихого відпочинку. Запевняю жителів міста, вона не передбачає комерцію. Ми з депутатами навіть прийняли спільне  рішення , щоб у майбутньому в парку комерція більше не з’являлась, а тільки зелені зони.

Депутат В. Шалімов запропонував, щоб рішення про перенесення Меморіалу розглянути на референдумі. На це міський голова відповів, що можна розглянути таку можливість, але треба розробити положення, яке б надало можливість проявити на референдумі волевиявлення дітям 12-14 років, адже тим, що робимо зараз, користуватимуться вони.

Депутат Євгеній Боженко вказав, що по вулиці 1 Травня здійснюється масове скуповування землі під будівництво багатоповерхових будинків. Місто також могло б закласти в бюджеті кошти і  купувати землю під парк.

Тепер щодо пам’ятного знаку воїнам АТО. За словами В. Борисенка, він залишиться на своєму місці. Єдине, є пропозиція встановити навпроти нього інший пам’ятний знак. Ідея полягає в тому, щоб він став місцем вшанування бориспільців, які загинули в роки Другої світової війни.

Але, знову ж таки, щоб усе це було втілене в життя, ідеї мають підтримати і депутати, і жителі Борисполя.

Бюджет-2022

Головним питанням шістнадцятої сесії  було прийняття бюджету на 2022 рік, який депутати підтримали. Отже, Бориспільська територіальна громада отримала збалансований бюджет. Якщо минулого року він становив 952 мільйони гривень, то цього року заклали на 176 мільйонів більше, а саме – 1 128 000 000 гривень. Мовою фінансистів, це планові доходи на майбутній період. Не виключено, що впродовж наступного року сума тільки зростатиме, особливо, коли підприємства почнуть перереєстрацію в Борисполі.

Слід зауважити, що цим бюджетом передбачено виділення по одному мільйону гривень на округ, який депутати мають використати відповідно до потреб жителів своїх округів.

Бюджетом передбачено виділення коштів на закінчення будівництва та введення в експлуатацію ДНЗ «Казка». Або за гроші європейського банку, або за власні кошти з бюджету, але розпочнеться добудова НВК «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа» ім. Костянтина Могилка. Це питання під особистим контролем міського голови. Ще один великий проєкт – почати будівництво лікувального та пологового корпусу. Сюди мають спрямувати кошти з місцевого, обласного та, можливо, державного бюджетів.

Усі міські програми, які є, фінансуватимуться в повному обсязі. Жодні видатки на 2022 рік не скорочено. Однак деякі програм об’єднали та впорядкували, оскільки вони були розтягнуті або частково дублювалися у тій чи іншій частині.

Коротко:

– затвердили Порядок демонтажу тимчасових споруд, гаражів та архітектурних форм, що незаконно встановлені на землях комунальної власності. Якщо коротко, весь процес оптимізували і пришвидшили. Відтепер відділ благоустрою виписуватиме припис про демонтаж. Якщо власник його не виконує, здійснюватиметься примусовий демонтаж, відповідно до рішення спеціально створеної комісії;

– прийняли рішення щодо звільнення від плати за надання соціальних послуг Бориспільським міським територіальним центром соціального обслуговування всіх пенсіонерів, які користуються такими послугами, незалежно від розміру пенсії;

– змінився порядок відшкодування витрат за надання стоматологічних послуг учасникам АТО та ООС. Відтепер учасник бойових дій, який має посвідчення інваліда, теж зможе отримувати ці послуги за рахунок місцевого бюджету;

– затвердили Положення про електронні консультації та опитування на території Бориспільської міської територіальної громади у вигляді сервісу «Електронні консультації з громадськістю», розташованого на веб-порталі «Єдина платформа місцевої електронної демократії» (платформа е-ДЕМ).

– Бориспільську дитячо-юнацьку спортивну школу вивели з підпорядкування управління освіти і науки. Тепер вона підпорядковується Управлінню молоді та спорту Бориспільської міської ради;

– в.о. командира батальйону Територіальної оборони Бориспільського району звернувся до депутатів щодо можливості виділити місце для розташування підрозділу в безпосередній близькості до районного центру. Прохання пообіцяли розглянути;

– підприємців, які взяли участь в облаштуванні ковзанки на Європейській площі Борисполя, як фізично, так і фінансово, відзначили Подяками Бориспільського міського голови. Депутат Андрій Гануш отримав Почесну грамоту Київської обласної ради, а Володимир Сидоренко – Почесну грамоту Бориспільської міської ради. Також від імені оперативного командування «Північ» сухопутних військ ЗСУ грамотами відзначили Володимира Шалімова, Олександра Щура та Володимира Борисенка.

Павло МАГДЕНКО

 

Share Button