Бустерна vs додаткова доза вакцини проти COVID-19: у чому різниця

Керівник Бориспільської первинки Євгеній Черенок роз’янив, чим відрізняються бустерна доза вакцини проти COVID-19 від додаткової, а також кому і коли їх мають вводити.

«Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити  ефективність вакцини, яка з часом знижується.

Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту», – написав Черенок на своїй сторінці у Facebook.

Ревакцинальна (бустерна) доза, тобто 3-тя доза.

 1. Вводиться лише працівникам медичних закладів та працівникам будинків інтернатного типу.
 2. Вводиться в проміжку 6-9 місяців після вакцинації 2-ма дозами.
 3. В пункті щеплення або в центрі масової вакцинації бустерна доза вводиться лише після пред’явлення довідки з відділу кадрів про місце роботи (медичний заклад або будинок інтернатного типу).
 4. В ЕСОЗ вводиться як перша доза з однієї дози (1/1), позначаючи причину введення як «щеплення за станом здоров’я (планово)».
 5. Отримання ревакцинальної (бустерної) дози передбачає видачу документів про вакцинацію (протягом 14 діб), які будуть чинними 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19:

– COVID-сертифікат (ДІЯ) – буде вказано дозу 3/3, дату вакцинації бустерною дозою, відповідно до специфікації COVID-сертифікатів ЄС;

– Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (паперовий варіант) – будуть перелічені усі три дози вакцинації проти COVID-19.

Додаткова доза.

 1. Вводиться людям лише за медичними показаннями (люди з рядом важких хвороб, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини проти COVID-19).
 2. Для отримання додаткової дози треба звернутися до сімейного лікаря з яким підписана декларація або до вузького спеціаліста (який вас спостерігає за основним захворюванням), лікар визначає необхідність додаткової дози і при необхідності видає направлення на щеплення додатковою дозою в довільній формі із особистою печаткою та печаткою закладу. Після цього звертайтеся до найближчого пункту чи центру вакцинації.
 3. Вводиться додаткова доза через 28-90 днів (до 3-х місяців) після другої дози вакцини.
 4. Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози.
 5. В ЕСОЗ вводиться як третя доза з двох доз (3/2), позначаючи «Щеплення за станом здоров’я (екстренно)».
 6. Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифіката чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію.
Share Button