Газ на зиму за «літньою» ціною купили 13 тис. українських сімей

З початку запуску програми «Газовий запас», за якою можна придбати газ за «літньою» ціною і використати його протягом опалювального сезону, до неї приєднались понад 13 тисяч українських родин, повідомили у прес-службі НАК «Нафтогаз України».

«Загальний обсяг газу, придбаного споживачами на умовах «Газового запасу», становить понад 15,6 млн куб. м», – вказали у компанії.

Продукт «Газовий запас» дає змогу побутовим споживачам придбати заздалегідь необхідні обсяги газу за фіксованою літньою ціною для використання його протягом опалювального сезону. Відпускна ціна «Нафтогазу» газопостачальним підприємствам (газзбутам) у межах цього продукту становить 5849,3 грн за тис. куб. м (без урахування вартості транспортування, розподілу і надбавки постачальника). Кожен клієнт може закупити на цих умовах до 25 тис. куб. м газу.

Нафтогаз запустив продукт «Газовий запас» 23 серпня, пропозицією можна скористатися до 25 вересня.

А ТИМ ЧАСОМ…

АМКУ зробив зауваження «Нафтогазу» через акцію «Газовий запас»: чим ризикують споживачі

Антимонопольний комітет рекомендував газопостачальній компанії «Нафтогаз України» та регіональним газопостачальним компаніям при здійсненні комунікації щодо акції «Газовий запас» припинити поширення неповної та неточної інформації, а також роз’яснив, чим неточна інформація може загрожувати споживачам, повідомили у прес-службі АМКУ.

«З одного боку, такий крок «Нафтогазу» свідчить про зростання конкуренції між постачальниками на ринку природного газу і є дійсно прогресивним кроком на шляху розвитку ринкових відносин у сфері природного газу.

Водночас конкуренція дає свій позитивний ефект, в тому числі у вигляді зниження ціни, лише коли є добросовісною. Тобто коли споживач робить свій вибір на користь того чи іншого постачальника на підставі повної та точної інформації про ціни та умови придбання продукту», — вказано у повідомленні.

Проте за результатами проведеного Антимонопольним комітетом аналізу встановлено, що інформація, розміщена на сайті газопостачальної компанії «Нафтогаз України» щодо продукту «Газовий запас» в рамках акції «Твоя енергонезалежність», не містить повних та точних умов Додаткової угоди, яку має підписати споживач.

«А відповідно до цієї угоди… Якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж оплачена за акцією у вересні, то доведеться оплатити новий об’єм газу за новою, хай і нижчою, ціною. А за вже придбаний кошти не повернуться — просто цей об’єм «чекатиме», поки ціна знову підвищиться. А якщо ціна так і залишатиметься нижчою, то перерахунок буде можливий лише після 1 квітня. І це не просто теорія: діюча ціна на природний газ для населення у серпні 2019 року становила 4770 грн за 1 000 м3 і була на 226 грн нижчою за ціну по акції «Твоя енергонезалежність», — пояснили в АМКУ і, як висновок, додали, що споживач, не маючи повної та точної інформації, може бути введений в оману.

Share Button