«ПРОЖИЛА 100 РОКІВ, БО ЛЮБИЛА ЛЮДЕЙ»

18 вересня будинок родини Осипенків приймав особливі вітання та гостей: старійшина роду Марія Юхимівна відзначала свій сторічний ювілей. Цього дня до бориспільки завітали цілою делегацією, у складі якої міський голова Анатолій Федорчук, його заступник Людмила Ковальова, депутат на окрузі Олег Верес, начальник управління соцзахисту Любов Даниленко та голова Бориспільської організації ветеранів України Анатолій Пасічний.

«Це той випадок, коли жінці можна говорити, скільки їй років», – жартував очільник міста. А депутат округу все не міг повірити, адже для свого віку Марія Юхимівна чудово співає, добре розмовляє і на пам’ять не скаржиться. Щоправда, слух і ноги вже не ті (до вісімдесяти жінка ще їздила на велосипеді).

«Мама народилася у простій селянській родині. Після закінчення школи довелося працювати офіціанткою в офіцерській їдальні у соцмістечку, де і познайомилася з нашим татом. А тоді – війна, батько прослужив з першого до останнього її дня, – розповідає найстарша донька Марії Юхимівни Світлана. – Мої сестри – Валя та Віра – післявоєнні, та все одно довелося сутужно: ми переїхали до Чернігівської області, звідки родом тато, там пережили голод… Потім повернулися. Мама працювала в торгівлі, потім на швейній фабриці, звідки й вийшла на пенсію».

Марія Юхимівна має трьох доньок, п’ять онуків, п’ять правнуків та одного праправнука Сашуню: він чи не найбільше тягнувся до ювілярки.

Щодо довголіття, родичі хваляться, що це у них родинне. Секретом мами називають любов до людей та доброту. Гарний голос, оптимізм, весела вдача, чуйність і на радість, і на горе робили Марію Юхимівну душею компанії, а хвіртка ніколи не зачинялася. Сусіди говорили: «Тут закопана каша», як свідчення доброзичливості господарів. І де б не працювала – поважали, любили і називали не Марусею, а Дорогушею. Одним з найбільших захоплень ювілярки родичі називають квіти: посаджені від її рук, вони гарно ростуть.

І хоча майже всі подруги Марії Юхимівни відійшли в інші світи, та у дворі, як і завше, ніколи не переводяться хороші компанії біля тої, яка любить людей.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button