«єПідтримка»: соціально незахищені зможуть витратити тисячу на ліки

Громадяни України старші 60 років, які пройшли повну вакцинацію проти COVID-19, із січня зможуть витратити передбачені законом тисячу гривень на соціальні потреби, у тому числі на придбання ліків.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Твіттері.

«Програма «єПідтримка» розширюватиметься, щоб нею могли скористатись якнайбільше українців. Громадяни у віці 60+ зможуть уже з січня витратити 1 тис. грн на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків. Умова: повна вакцинація проти COVID-19. Урядовці отримали необхідні доручення», – зазначив президент.

Пізніше Зеленський поінформував, що «єПідтримка» включатиме також і купівлю книжок. За його словами, це – великий плюс для вітчизняного книговидавництва та книжкових крамниць і додає програмі аудиторію – людей середнього і старшого віку.

Він також нагадав, що раніше вже було ухвалено рішення про виділення кожному вкцинованому громадянинові 1 тис. грн у тих галузях, які постраждали від пандемії найбільше, наприклад, у креативному секторі – на театри, музеї, кіно, та в транспортній сфері – на авіацію та залізницю.

Водночас президент запевнив, що фінансування програми буде достатнім.

«Хочу окремо зазначити, щоб розвіяти передбачувані страшилки від телевізійних «ванг» і «нострадамусів»: «єПідтримка» буде повністю забезпечена фінансово. А діятиме вона достатньо часу, щоб кожен міг скористатися своєю тисячею», – заявив глава держави.

Нагадаємо, із 13 грудня стартував пілот проєкту «єПідтримка», який дозволить отримати тисячу гривень за вакцинацію проти коронавірусу.

Для тих українців, хто не братиме участь у бета-тестуванні проєкту «єПідтримка», послуга буде доступна лише з 19 грудня. Заявку можна подати до кінця терміну дії програми, тобто до 18 грудня 2022 року.

На витрату 1000 грн є чотири місяці з моменту їх зарахування на картку.

Виплату може отримати виключно громадянин України, який досяг 18 років і має в застосунку Дія «зелений» COVID-сертифікат вакцинації.

 

Share Button