Пташиний, свинячий і не тільки: в Україну ідуть чотири штами грипу

Вакцинуватися проти ковіду і грипу можна навіть в один день чи з будь-яким інтервалом. Про це повідомила професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології Запорізького державного медуніверситету Ірина Волошина.

«Навіть в один день можна (вакцинуватися). Взагалі можна з будь-яким інтервалом. Щодо грипу раджу не затягувати. Оскільки після будь-якої вакцинації імунітет формується приблизно 2-3 тижні, тому фактично після вакцинації ви ще 2-3 тижні можете вважатися незахищеними. Зараз грип насувається достатньо тяжкий, чотири штами, зокрема і пташиний грип, і H1N1 (пандемічний грип). Тож можна захворіти і на ковід, і на грип. Така комбінація одразу збільшує ризики, навіть померти, в три рази. Вакцини доступні, на відміну від минулого року. Раджу і дітям, і дорослим вакцинуватись», – сказала професор.

За її словами, на вакцинацію не впливає пора року, і головне – правильно організувати процес.

“Моя порада: знайдіть таку медичну установу або пункт вакцинації, де вам призначать конкретний час – хвилина в хвилину. У порядку живої черги – це не зовсім правильна організація вакцинації. Адже тут мова про інфекційний контроль. І люди мають приходити чітко на свій час, максимальна тривалість очікування – 5 хвилин, не більше, щоби зменшити контакти з іншими людьми. Це дуже важливо”, – сказала Волошина.

Лікарка також нагадала, що в Україні понад 1500 дітей, які перебувають у реанімаціях з важким перебігом COVID-19 і системним мультизапальним синдромом, який має дуже серйозні наслідки.

За даними МОЗ, старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Від початку кампанії проведено усього 26 126 460 щеплень.

Share Button