З’явиться пам’ятник Чубинському: оголошено конкурс на кращий проєкт

У Борисполі нарешті має з’явитися пам’ятник славетному землякові Павлу Чубинському. Принаймні такі наміри декларує міська влада і вже заявила про проведення конкурсу на кращий проєкт. Одна з обов’язкових умов – на пам’ятнику має бути викарбуваний повний текст гімну.

Один із макетів, який імовірно теж буде представлений на конкурсі, міський голова Анатолій Федорчук представив на засіданні виконавчого комітету.

«Автора звуть Олексій, він з Ізраїлю. Одну з його скульптур нещодавно встановили у Лаврі. Він хоче взяти участь у конкурсі, і якщо переможе, то як матеріал буде використовувати український білий граніт», – наголосив він.

Скільки обійдеться місту скульптура Чубинського, наразі невідомо – все вирішить конкурс. Проте, за словами міського голови, деякі митці, з якими він зустрічався, заряджали такі суми, як половина міського бюджету. Влада на такі суми не планує погоджуватись, але зауважує, що робота коштуватиме недешево. До слова, сесія вже дала згоду виділити на пам’ятник близько 1,5 млн грн.

«У кожного міста має бути своя родзинка, своя візитівка. За ці роки я неодноразово звертався до президентів, голів ВР, голів ОДА… Нікому цей пам’ятник не потрібен, окрім нас. Історію треба пропагувати, то хто, як не ми?» – підкреслив міський голова.

Додамо, пам’ятник П. Чубиснькому планують встановити на його символічній могилі на Книшовому меморіальному парковому комплексі. Виконавчий комітет відповідну пропозицію підтримав.

Тепер справа за архітекторами та рішенням журі, яке має обрати найкращий проєкт, який потім втілиться у пам’ятник автору українського гімну.

Інф. «ТС»

Share Button