КИЇВЩИНА ПРОДОВЖУЄ ТРИМАТИ 3 МІСЦЕ ЗА ОБСЯГОМ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Київщина продовжує займати третє місце за обсягом капітальних інвестицій в Україні. За дев’ять місяців підприємства та організації пристоличного регіону за рахунок усіх джерел фінансування освоїли понад 23,4 млрд грн. Про це повідомив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін.

«Бізнес Київщини розвивається. Це комплексний і системний процес. Завдяки йому в нашій області з’являються нові робочі місця, вдосконалюються виробництва, впроваджуються інноваційні підходи. З початку року наші підприємці освоїли понад 23,4 млрд грн капітальних інвестицій. Найбільшу їх частину спрямували в матеріальні активи – будівлі та споруди, обладнання та інвентар, а також транспорт. Якщо говоримо про нематеріальні активи, то це програмне забезпечення і бази даних», – уточнив В. Володін.

Головним джерелом капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 56,8% загального обсягу. Частка залучених та запозичених коштів, а саме кредитів банків становила 6,6%. Кошти державного та місцевих бюджетів – 5,2% капітальних інвестицій.

За видами економічної діяльності найбільше капітальних інвестицій освоєно підприємствами будівництва (33,8% загального обсягу), промисловості (32,8%), сільського, лісового та рибного господарства (13,5%), оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (8,9%).

Капітальні інвестиції у житлове будівництво становили 6,9 млрд грн (29,6% загального обсягу).

 

Share Button