День української хустки: бориспільки вбрались у хустки на Катерини

У Борисполі у Всесвітній день української хустки, який відзначається 7 грудня на Катерини, запустили флешмоб «Зроби фото з хуткою».

Одними з перших свої світлини у хустках показали співробітниці Бориспільського державного історичного музею та Бориспільського міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

ДОВІДКОВО:

Сьомого грудня в Україні відзначається День української хустки. Це неофіційне свято започатковане у 2019 році з ініціативи групи активісток і швидко набуло популярності не лише в межах України, а й серед діаспори. Мета цього свята – об’єднати жінок різних поколінь, роду занять і національностей з метою збереження українських традицій. Адже ще у недавньому минулому хустка супроводжувала жінку протягом усього життя, широко використовувалася і продовжує використовуватися у народній обрядовості. Відзначення Дня хустки включає фото- чи відеозйомка з хустками та поширення у соцмережах, проведення майстер-класів з пов’язування хусток тощо.

Дату свята – 7 грудня, обрано через те, що у цей відповідно до церковного, юліанського, календаря відзначається деня святої Катерини, яке ще називали в народі «днем дівочої долі».

Інф. «ТС»

Share Button