В Україні 29 серпня уперше відзначили День пам’яті загиблих за Незалежність

Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Про це глава держави оголосив під час урочистостей із нагоди святкування Дня Незалежності України.

У парку культури та відпочинку міста Борисполя відбулося покладання квітів до пам’ятного знака загиблим учасникам АТО, в якому взяли участь представники влади міста на чолі з міським головою Анатолієм Федорчуком, підприємці, військовослужбовці, активісти. Потім кожен бажаючий міг приєднатися до делегації і віддати данину поваги загиблим льотчикам «Блакитої стежи», які загинули 2014-го і поховані на Книшовому меморіальному парковому комплексі, Геннадію Логвину (позивний «Тихоня»), який загинув 2015-го і спочиває на кладовищі по вул. Тургенєва, та усім, хто знайшов вічний спокій на алеї героїв, що на Рогозівському цвинтарі.

Інф. «ТС»

ДО ТЕМИ

Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці.

За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

ГЕНШТАБ ОПРИЛЮДНИВ НОВІ ДАНІ: УКРАЇНА ВТРАТИЛА 220 БІЙЦІВ В ІЛОВАЙСЬКОМУ КОТЛІ

Безпосередньо під час виходу «зеленим коридором» загинули 129 осіб, зникли безвісти — 22 особи (станом на 22 серпня 2019 року — 10 залишаються), у полон тоді потрапили десятеро військових. Такі оновлені дані представив Генштаб Збройних сил України, повідомляє «BBC News Україна».

«Кількість загиблих військовослужбовців у боях за Іловайськ – 220 осіб, 44 – поранено, 40 – зниклих безвісти, 13 утримуються у заручниках (станом на 22 серпня 2019)», – повідомив Генштаб.

У Генштабі також відзначають, що «до загиблих додано кількість зниклих безвісти, які були ідентифіковані за експертизою ДНК станом на 16 серпня 2019».

Такі цифри не враховують загиблих добровольчих підрозділів МВС, які воювали в Іловайську в серпні 2014 року разом з армією.

Раніше військова прокуратура повідомляла, що загальні втрати МВС і ЗСУ під Іловайськом були 366 бійців.

Колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко у недавньому інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів, що добровольчі батальйони втратили у тих боях 200 бійців.

Таким чином, з урахуванням відповіді Генштабу на запит BBC News Україна, загальні втрати сил АТО під Іловайськом у серпні 2014 року можуть сягати 420 бійців.

Водночас ця цифра може бути ще більшою із врахуванням 40 зниклих безвісти, а також померлих пізніше від поранень, отриманих під Іловайськом, зауважує видання.

За даними військової прокуратури, головною причиною втрат АТО у серпні 2014 року стало вторгнення дев’яти батальйонно-тактичних груп російської армії. Крім того, на ситуацію вплинув низький рівень боєздатності української армії, дезертирство і невиконання наказів, а також «окремі помилки керівництва АТО під час планування та проведення військових операцій, які не перебувають у прямому причинно-наслідковому зв’язку з настанням тяжких наслідків – загибелі українських військових».

 

Share Button