БОРИСПІЛЬ: «БЄДНИЙ ПОСЬОЛОК» ЧИ «СІНГАПУР В УКРАЇНІ»?

Візит президента Володимира Зеленського Борисполю «аукається» й досі. Тоді в руки глави держави потрапив лист, після якого і «понеслося». Активіст Володимир Розумовський навів низку пунктів, згідно з якими, за його словами, у місті відбувається відмивання грошей. Тоді, 10 липня, В. Зеленський зупинився на двох із семи: очищення озер та вирубування дерев. Вже опісля лист потрапив на стіл голови КОДА, куди мера міста Анатолія Федорчука було запрошено 14 серпня для пояснень. Про це він розповів на плановій нараді 19 серпня.

«На комісії з питань екології розглядався лист ГО «Спілка виробників садивного матеріалу», – наголосив очільник міста. У ньому йшлося про 17 млн грн, витрачених на очищення озер «з метром фекалій», 11% вирубаних дерев, крадені в лісі саджанці хвойних, що за вартістю дорівнюють п’яти українським пенсіям і при цьому не пристосовані до клімату Борисполя, ремонт у медичних закладах, ціна якого набагато вища, ніж будівництво нової лікарні, шість порушень, які має розглянути Антимонопольний комітет, а також про те, що Бориспіль – найбагатше місто в Україні, як стверджує автор листа, виглядає, наче «бєдний посьолок». «Я хотів би, щоб усі міста в Україні виглядали так, як Бориспіль, і вважалися при цьому, як висловився Розумовський, «бєднимі посьолкамі», – зауважив міський голова. – Хоча на нараді за участі заступника голови КОДА він назвав Бориспіль Сінгапуром в Україні. Тобто два висловлювання про наше місто, що суперечать одне одному».

Усі ці порушення вказав пан Розумовський у своїй скарзі до Антимонопольного комітету. Як повідомив А. Федорчук, п’ять із них визнано недолугими, а щодо шостого, там просто допущено помилку в оформленні документації (європейська норма – вказувати об’єм кореневища не в см3 чи дм3, а в літрах).

А. Федорчук підкреслив: «Ці питання не зачіпають мене особисто, але шкодять місту, його репутації, іміджу і впливають на його інвестиційну привабливість. Звичайно, якщо новій у Борисполі людині подати все те, що міститься у листі, то враження буде лише негативне».

Заступник міського голови Людмила Пасенко додала: «Автор листа апелює у мережі Фейсбук фактами, коли волонтери висадили саджанці, заклавши у міському парку у другий рік війни невеличку алею. Це були маленькі рослинки, які подарували їм у Сошниківському лісництві».

Свій коментар з цього приводу надав і заступник директора КП «ВУКГ» Володимир Аврамчук: «Щодо 11% вирубаних дерев у місті. За минулий 2018 рік було видалено 205 сухих аварійних дерев  – у дошкільних навчальних закладах, на прибудинкових територіях, у приватному секторі. Нинішнього року ще такої статистики немає, ці роботи виконуватимемо в жовтні, листопаді та грудні. В останні п’ять років до лісництва з приводу придбання саджанців ніхто не звертався. Але людина постійно приходить і в управління, і до нас на підприємство, тикає кінокамеру, ставить провокативні запитання».

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button