Про гроші на військові потреби, політичні рокіровки та організаційні питання у виконавчому комітеті

Із сесії Бориспільської міської ради

П’ятнадцята сесія Бориспільської міської ради відбулася в п’ятницю, 26 листопада. Почали засідання традиційно – з привітань іменинників-депутатів. Потому слово взяв Микола Корнійчук, який закликав присутніх вшанувати памʼять колишнього міського голови Анатолія Федорчука, якому цього дня мало б виповнитися 62 роки. Міський голова Володимир Борисенко закликав присутніх 27 листопада вшанувати пам’ять жертв Голодоморів.

Громадський активіст Ярослав Годунок звернувся до депутатів та міського голови, щоб передбачили в бюджеті кошти на військові потреби, адже в країні війна, а місцева влада, на його думку, має змогу допомогти підготуватися до можливого вторгнення ворога. Активіст акцентував, що потрібно закупити дизельні генератори, які будуть вкрай необхідні в разі перебоїв зі світлом взимку. Згадав він і президентську тисячу за вакцинацію, яку витратити зможуть не на все і не всі, особливо ті, в кого немає «модного» телефону. Серед пропозицій – і закупівля кисневої станції для лікарні.

По кожній пропозиції Я. Годунка «пройшовся» і міський голова. Він запевнив, що на генератори можна витратити 2,5 млн грн. Також є 2 млн грн у резервному фонді. Наразі ведеться робота, щоб використати ці гроші за цільовим призначенням. Про військові потреби в міськраді знають і працюють у цьому напрямі. Щодо «президентської тисячі», пояснив, що можна підготувати відповідне звернення. Питання ж придбання кисневої станції В. Борисенко не коментував.

Не обійшлося на сесії й без словесних сутичок. Цього разу «наскочила коса на камінь» в питанні депутатки від ВО «Батьківщина» Катерини Вовкотруб. Зокрема, щодо її відкликання від виконання повноважень голови постійній комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури та інвестиційної діяльності. Перед голосуванням депутатка попросила слово, аби пояснити необгрунтованість її відкликання.

Депутат Євгеній Боженко наголосив, що стосовно тих порушень, на які вказувала Вовкотруб, необхідно провести розслідування. Володимир Борисенко запевнив, що розслідування обов’язково проведуть.

Рішення про відкликання було прийнято, однак деякі депутати досить емоційно відреагували на перебіг подій, адже вважали, що їм не дали можливості висловитися.

Ігор Шалімов озвучив позицію своєї фракції (ПП «Слуга народу» – авт.), чому вони проголосували «за». Він підкреслив, що це рішення політичне, оскільки в міській раді існує розподіл відповідно до кількості депутатів від кожної партії. «Питань до роботи Катерини Вовкотруб як голови у нас немає, – зауважив І. Шалімов. – Сьогодні ми голову не обираємо, а Катерина Дмитрівна залишається працювати в комісії».

РІЗНЕ

– втратило чинність рішення міської ради від 11.12.2018 № 3894-48-VII «Про затвердження Порядку присвоєння, зміни та підтвердження адрес об’єктам нерухомості в місті Борисполі»;

– ліцензування мають пройти такі заклади: Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт», Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді, Бориспільський міський центр технічної творчості «Евріка», Бориспільська дитячо-юнацька спортивна школа;

– кількість членів виконавчого комітету скоротилась до 18-ти (було 26).

Павло МАГДЕНКО

Share Button