Леонтій Сандуляк отримав орден від Зеленського

30 років тому, 1 грудня 1991 року, відбулась визначна історична подія — всеукраїнський референдум про незалежність України і початок новітньої історії суверенної незалежної України. У референдумі взяли участь майже 32 млн виборців і понад 90% з них на запитання: «Чи підтверджуєте ви акт проголошення незалежності України?» відповіли: «Так, підтверджуємо».

1 грудня 2021 року участь у засіданні парламенту взяв президент Володимир Зеленський, який виступив зі щорічним посланням до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України, а також вручив державні нагороди.

Серед нагороджених співавтор Акта проголошення незалежності України, громадсько-політичний діяч Леонтій Сандуляк. Президент України Володимир Зеленський вручив йому орден «За заслуги» ІІ ступеня з нагоди 30-ої річниці підтвердження Всеукраїнським референдумом Акта проголошення Незалежності України.

ДОВІДКОВО. Леонтій Сандуляк –  відомий український громадсько-політичний діяч, науковець, дипломат. Народився 8 березня 1937 року в селі Козиряни Кельменецького району Чернівецької області. Л. Сандуляк разом з Левком Лук’яненком був співавтором «Акта проголошення Незалежності України». Окрім того, він був першим Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії.

Share Button