ФІНАНСУВАННЯ 50 НА 50

«Історична» 60-та позачергова сесія міської ради затвердила статус Бориспільської ЦРЛ як міськрайонної. Відтепер будь-яке фінансування відбуватиметься у співвідношенні 50% на 50%.

МІСЬКРАЙОННА – СТАТУС БОРИСПІЛЬСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

Ще кілька років тому статутні нововведення залишили місто «за бортом». Натомість Бориспіль знову є співзасновником і володіє половиною власності, вказаної у фонді лікарні, а район, до всього, 50-ма відсотками патологоанатомічного корпусу. Сесія, на якій були присутні голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас та директор лікарні Олександр Щур, угоду закріпила юридично. Відтак заклад отримав назву Комунального некомерційного підприємства Бориспільської районної ради Київської області та Бориспільської міської ради «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».

Жваве обговорення викликала перспектива будівництва нового лікувального корпусу. Міський голова Анатолій Федорчук пояснив, що насамперед спільними зусиллями слід створити комфортні умови на існуючій базі, а на це потрібно 85 млн грн. «Ми підготували лист, підписаний мною та Владиславом Байчасом, на ім’я голови обласної ради, аби нам виділили 25 млн грн на фасад і частину лікарні, й починаємо оголошувати тендер на капітальний ремонт».

Щодо нового корпусу, заперечення отримала пропозиція звести його на місці нинішнього терапевтичного відділення. Депутат Ілля Луців навів декілька аргументів, коли це незручно ні для медика, ні для пацієнта: «Чого лишень вартує наша зима з каталкою на вулиці». Думка тяжіла до вже існуючого проєкту. «Він був розроблений чотири роки тому і на сьогодні застарів, тому потребує змін», – зауважив А. Федорчук.

В. Байчас звернувся з пропозицією розпочати вже зараз, «бо процедура буде довгою»: «Навіть якщо ми елементарно заллємо фундамент, область нікуди не дінеться і змушена буде сприяти нам фінансово».

Депутатський корпус затвердив Програму розвитку і спрямував субвенцію на ремонт пологового відділення лікарні у сумі 15 млн грн, аби облаштувати там гінекологічне відділення.

О. Щур повідомив про можливість переїзду на місце гінекологічного відділення неврологічного, а терапевтичного – у неврологічне, де будівля у кращому стані.

СУШИЛЬНОМУ КОМПЛЕКСУ БУТИ

Вже наступного дня депутати зібралися на 61 позачергове засідання сесії міської ради, аби вирішити долю одного питання: про надання згоди Товариству з обмеженою відповідальністю «БІЛИЙ ЦВІТ» на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 6,2990 га (кадастровий номер 3210500000:03:021:0001) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (для виробничих потреб) по вул. Завокзальна, 1 у м. Бориспіль.

У міського голови виникло запитання: «Ваше підприємство вночі також працює, коли автомобілі приїжджають і розвантажуються?». На що керівник відповів, що таке буває, але не систематично, плюс – наявна шумоізоляція.

На захист підприємства виступив депутат і фермер Валерій Мартишко: «Це – сушильний комплекс. Страшно, якщо ми зупинимо виробництво, яке готується до здавання кукурудзи. І я за те, аби країна багатіла». Колегу по мандату підтримав і Володимир Мельник. Водночас закликав депутатів до найшвидшого будівництва терапевтичного корпусу Бориспільської лікарні. Народні обранці рішення підтримали на користь підприємства.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button