Володимир Шалімов: «Ми готові відбудовувати Донбас – зводити там садочки, школи і заводи»

Потрібна квартира, але за розумною ціною і з екологічних матеріалів? А може, завод, енергоблок чи школа і щоб наші збудували, як у Європі? Чи гіпермаркет  за останньою архітектурною модою? Все це, і не тільки, під силу ПрАТ «Агробудмеханізація».

Разом із дочірніми підприємствами – це потужне будівельне співтовариство, яке може збудувати навіть місто «під ключ». Нині «Агробудмеханізація» має кілька серйозних об’єктів – будує завод на замовлення європейців, школу для мешканців області, великий маркет для одеситів та комфортне житло для бориспільців.

Проте, за словами голови правління товариства Володимира Шалімова, готові взятись за відбудову Донбасу, а, окрім того, позмагатись на тендерах у Борисполі.

«Запросто», – каже Володимир Ілліч.

Більше про «наполеонівські» плани, що, у першу чергу, потрібно будувати на Донбасі та чому так важливо знищити корупцію, голова правління ПрАТ  «Агробудмеханізація» В. Шалімов розповів в інтерв’ю «ТС».

– В «Агробудмеханізації», як завжди, кипить робота. Пане Володимире, які об’єкти будуєте зараз?

– Об’єкти дуже різнопланові. В Одесі зводимо «Сільпо». Це буде великий, унікальний за своєю стилістикою гіпермаркет. Ця мережа нині по-новому підходить до оформлення своїх закладів – двох однакових уже не знайдете. Так, у Хмельницькому ми будували маркет у східному стилі – там і дракони, і скульптури Будди. Яким буде заклад в Одесі, поки не розповідатиму – комерційна таємниця.

У Коломиї – завод із виробництва кабельної продукції для німецької компанії «Леоні». Ні для кого не секрет, що заводи будувати нам подобається. У Коломиї це вже третя черга.  На перших двох працює 1200 робітників.

Будуємо ще одну школу. Цього разу у Софіївській Борщагівці. Уже другий тиждень вирішуємо, які двері краще поставити. Хтось скаже – дрібниця, але насправді важлива кожна деталь. Європейці взагалі можуть місяцями думати над тим, в який колір фарбувати стіни в їдальні, аби люди могли за 20-30 хвилин розслабитись і відновити сили.

Також будуємо другу чергу автомобільного салону BMW у Бориспільському районі.

У Борисполі ж зводимо житло – котеджі на Польовій, на Київському Шляху і Віктора Йови – житлові будинки. І вже здаємо будинок на Старовокзальній.

Список вражає, але, певна, Ви вужче розглядаєте нові цікаві пропозиції. Що це буде – заводи, маркети, житло?

– Ми ведемо переговори з двома великими німецькими заводами. З європейськими компаніями працювати одне задоволення: ми знаємо їх вимоги, вони знають наш підхід. Також будуватимемо ще одне «Сільпо», цього разу в Києві. Самому цікаво, що задумають цього разу.

Президент дуже активно закликає інвесторів вкладати кошти у відновлення Донбасу. Його пропозиції лунають на різних рівнях – на зустрічах з українським та іноземним бізнесом. Чи готова «Агробудмеханізація» долучитись до відбудови Донбасу?

– Якщо будуть пропозиції – з радістю долучимось. З 2010 по 2012 рік на Донбасі ми збудували 5-6 великих об’єктів. Останнім був гіпермаркет поряд із «Епіцентром» у Горлівці. Зараз вони успішно розбомблені.

Пам’ятаю, як у січні 2013 року нам сказали, що ми єдина компанія, яка розрахувалась із донецькими робітниками. Так і казали: «Усе життя нас дурили і кидали. Компанія завершить роботи і повернеться в столицю. Ми до такого звикли, а ви нас здивували». І ще цікавий момент. Під час робіт ми забезпечуємо повний супровід. І коли мій заступник приходила до них у міську раду і починала говорити чудовою українською – всі збігались, аби її послухати.

Не знаю, як вдалося так швидко тим людям голови задурити, може, спрацював менталітет, а він там інший… Тож не бачу жодних проблем будувати на Донбасі.

Тобто ви готові відбудовувати Донбас?

– А чому б і ні!

Там теж будуватимете заводи?

– Школи! Там потрібні школи, дитячі садочки. А також братись за відновлення інфраструктури – водозабори, котельні, а потім, звісно, і заводи.

Інвестиційна привабливість і робота будівельної галузі – важливі маркери добробуту в країні. Якщо є інвестори і будівельники працюють – значить, не все так погано. А як Ви оцінюєте ситуацію?

– Скажу так – в України та українців нині є останній шанс, і все залежить від нас. Якщо ми за цей період із новою Верховною Радою, з політичною волею нашого президента не знищимо корупцію, то України не буде.

У 1991 році Україна входила до 20 потужних промислових країн. Ми робили бульдозери, трактори, екскаватори, вантажні та легкові авто, ракети, літаки. Минуло 28 років, і що у нас залишилось, окрім харчової промисловості? Так, ковбаси у нас і зараз дуже смачні. В Європі таких не знайдеш. А от техніка, запчастини – все імпортне.

Ми Польщі заплатили за бульдозер 130 тис. євро. Чому? Та у нас не було виходу – з поганою технікою європейці нас не приймуть.

Знаєте, я був на їх «Сталевій волі», де поляки працюють разом з американцями. Цехи на порядок гірші, ніж в Україні. А тепер скажіть, що заважає нам запустити подібний потужний проєкт, скажімо, з американцями? Відповім – корупція. Близько 70% іноземців, які готові вкладати кошти в Україні, розвертаються і йдуть, коли стикаються з нашими «реаліями». Президент хоче інвесторів? Чудово! Єдине, що потрібно, – прибрати корупцію. Французи і німці не сприймають хабарництва. Тож або ми знищимо корупцію, або вона з’їсть країну, як іржа… уже доїдає.

Тобто не все так райдужно, як хотілося б…

– Так. А якщо говорити конкретно про нашу галузь, то дається взнаки відсутність наукової бази. Її немає, вона знищена. Так, звісно, у нас є навчальні заклади, але де наші наукові розробки? На дахах колись провідних інститутів ростуть дерева, а лабораторії закриваються. І я не перебільшую. Щороку ми вивчаємо іноземні будівельні матеріали, а де наші? Фарба – з Фінляндії,  сендвіч-панелі – з Польщі, скло і вентиляційні системи – з Німеччини. Немає наукової бази – немає розвитку… Проте Європа все одно нас безмежно цінує, а знаєте, за що?

Розкажіть!

– Європа цінує наших робітників. Українці всюди на вагу золота. Мені мало не щодня телефонують колеги з Польщі, Литви, Німеччини: «Може, є у тебе хороші спеціалісти? Дай! Дай! Дай!».

І що? Відпускаєте своїх працівників шукати щастя в Європі?

– Що ви! Навпаки, вишукуємо всі способи, аби утримати їх. І премії, і позики на квартири. Є способи. У нас працюють цілі династії. Коли батько приводить за собою сина – це безцінно.

Якось у розмові Ви сказали, що мрієте збудувати спорткомплекс у Борисполі. Наскільки мрія близька до реалізації?

– Поки ми обговорюємо цей задум із міським головою. Анатолій Федорчук висловив думку, і я підтримую його в цьому, що наразі важливо розширити школу імені Костянтина Могилка, а також розпочати будівництво корпусу лікарні. Кошти у бюджеті є, і потрібно починати роботи. Окрім того, є ще багатостраждальний дитсадок на Володимира Момота.

Щодо дитсадка, то там мають невдовзі розірвати договір, якщо вже не розірвали. Не плануєте взятись за цей обєкт?

– Не приховуватиму, ми плануємо піти на тендери щодо лікарні та школи імені К. Могилка.

А садочок?

– Боюсь, що рук на все не стане. Тим паче, що хочемо збудувати ще два заводи.

Побажання до Дня будівельника:

– Здоров’я, успіхів, достатку і головне – родинного затишку.

Бесіду вела Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

ДОВІДКА:

Приватне акціонерне товариство «Агробудмеханізація» та його дочірні підприємства – ДП «Агробуд», ПрАТ «ПМК-508», ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів», ТОВ «Енергія-плюс ЛТД» – багатопрофільне будівельне співтовариство, до сфери діяльності якого входять:

  • послуги зі збору вихідних даних для об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту;
  • проєктні роботи для звичайних умов і для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту;
  • будівництво, реконструкція та капітальний ремонт промислових і цивільних об’єктів будь-якого ступеня складності;
  • монтаж зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж, систем і споруд, приладів і засобів вимірювання, монтаж технологічного обладнання та його пусконалагодження;
  • виготовлення будівельних матеріалів і конструкцій;
  • надання інжинірингових послуг;
  • видобування піску.

Загалом у будівельному співтоваристві працює близько 1,5 тисячі професіоналів.

 

Share Button