Тисяча від президента за вакцинацію: як її планують витратити бориспільці

Українцям пообіцяли тисячу гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу. Щоправда, гроші на руки ніхто не даватиме і витратити їх можна не на все – культура, спорт, подорожі, для того, щоб розвивати внутрішній туризм.

Журналісти «ТС» запитали у бориспільців, як планують витратити тисячу для вакцинованих, і з’ясували, що в місті ще чимало невакцинованих, а обіцяні кошти люди витратили б на продукти та ліки.

Людмила, 74 роки:

– Я категорично проти вакцинації. Нехай роблять, що хочуть. Тисячу ми все одно не отримаємо. Мені дуже сподобалась відповідь одного чоловіка, що прозвучала на радіо, і я так само скажу: «Я вам дам тисячу, тільки відстаньте від мене».

Євгенія, 73 роки:

– Вакцинувалась і вітаю вакцинацію. Щодо тисячі – для мене її не існує, бо у мене немає додатку «Дія». Ясно, що цих грошей я не отримаю. А якби й отримувала, то мені вони потрібні на їжу та ліки. Який спортзал? Який фітнес-клуб?

Таня, 45 років:

– Я хворіла, тож не вакцинувалась. Про тисячу від президента чула, але також чула і те, що її просто так не витратиш. Дивіться – кінотеатру у нас немає, у театрі приміщення на тебе тисне, фітнес у мене вдома є… Немає куди тратити. Краще б дали змогу купити на ці гроші вітамінів.

Леся, 60 років:

– Я перехворіла, тож планую вакцинуватись пізніше. У тисячу від президента не дуже вірю… Але якщо її дійсно планують видавати, то нехай ще дадуть змогу купувати ліки.

Людмила, 35 років:

– Поки не вакцинувалась. Якби після щеплення дійсно була змога отримати тисячу гривень, то витратила б їх на квитки на якусь дитячу виставу. А ще кращий варіант – аби ці кошти видавали готівкою.

Сергій, 64 роки:

– Не вакцинувався я. А якби й вакцинувався, то гроші б віддав дитячому будинку.

Михайло, 30 років:

– Вакцинувався ще до того, коли оголосили про тисячу, і вакцинувався кожен член моєї родини. Куди витратити гроші, поки не думав, можливо, на поїздку до Львова.

«Тисяча Зеленського»: в Україні з’явилась нова шахрайська схема

«ПриватБанк» попередив українців про появу нової схеми масового фішингу особистих даних під приводом виплат за вакцинацію від COVID-19. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив прессекретар банку Олег Серга.

Він наголосив, що в жодному разі не можна вводити свої особисті дані чи дані платіжних карток на підроблених сайтах чи мобільних сервісах.

«Виплата COVID-19» – таку нову схему вигадали винахідливі шахраї. Вам приходить повідомлення про виплату на кілька тисяч гривень. Усе, що потрібно зробити, – перейти за посиланням і заповнити особисті дані та реквізити банківських карток. Будь ласка, не ведіться на ці хитрощі!», – наголошують у банку.

Відтак, щоб убезпечити себе від шахраїв, закликають: не переходити за підозрілими посиланнями з повідомлень; не вказувати свої особисті дані та дані банківської картки; а краще ігнорувати повідомлення та одразу блокувати таких абонентів.

У банку наголошують, що ніколи не проводять розіграш призів або грошових винагород. Бережіть себе та свої рахунки»

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський анонсував, що повністю щеплені від COVID-19 українці зможуть отримати по тисячі гривень. Ці кошти нараховуватимуться на віртуальні платіжні картки через додаток «Дія» і їх можна буде використати на покупку квитків в кіно, театри, концерти, заняття спортом, подорожі по Україні поїздом або літаком. Механізм виділення грошей ще проробляють.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

ДО ТЕМИ

Не лише «тисяча Зеленського». Де у світі платять за вакцинацію

Виплати за вакцинацію проти ковіду своїм громадянам обіцяють чимало країн

100 доларів за вакцинацію. Так, з 30 липня жителям Нью-Йорка платять 100 доларів за першу дозу вакцини від COVID-19, повідомляє NBC. Щоб отримати кошти, жителям необхідно зареєструватись на спеціальному сайті.

До того у Нью-Йорку вирішили доплачувати по 100 доларів батькам за вакцинацію дітей проти коронавірусу. Під час щеплення дитини батьки отримують інструкцію, як отримати гроші. Водночас охочі можуть обрати іншу нагороду: квитки на матч бейсбольної команди «Бруклінські циклони» або на відвідини Статуї Свободи.

Також президент США Джо Байден оголосив, що сервіси таксі Uber і Lyft безкоштовно возитимуть американських громадян до пунктів вакцинації.

На сьогодні у США вакцинувалися майже 60% населення.

Сербія. Сербія почала однією з перших в Європі вакцинувати своїх громадян. Утім, охочих виявилось небагато. Відтак, у травні сербський уряд став першим у світі, хто запровадив плату за вакцинацію. Кожен, хто щепився принаймні однією дозою, міг отримати 3000 динарів, або близько 26 євро. Згодом з’ясувалося, що ці виплати виявились неефективним заходом. Це визнала Фіскальна рада країни у своєму звіті.

Чехія. Прем’єрміністр Чехії Андрій Бабіш ще влітку цього року запропонував додаткову оплачувану відпустку усім вакцинованим працівникам у державній сфері. На це мали витратити 21 мільярд крон. Деякі приватні компанії також надавали своїм працівникам певні пільги за щеплення у формі оплачуваної відпустки чи грошової винагороди.

Швейцарія. Федеральна рада Швейцарії вирішила також заохочувати людей вакцинуватися. Так, країна заявила, що платитиме людям, які агітують друзів вакцинуватися проти коронавірусу, по 50 франків (приблизно 46 євро) за кожного вакцинованого. Агітатори мали отримувати на пошту ваучери.

Греція. У Греції ще на початку літа 2021 року запустили програму із заохочення молодих людей вакцинуватись проти коронавірусу. Молодь могла отримати 150 євро за першу дозу вакцини. Гроші зберігалися на картках, які можна було витратити протягом літа, зокрема, на культурні заходи. Також молоді люди отримали місяць безкоштовного Інтернету на своїх телефонах.

Виплати для пенсіонерів

У Грузії кожному пенсіонеру, який буде щеплений проти коронавірусу до 1 січня, уряд пообіцяв одноразову доплату до пенсії у розмірі 200 ларі (63 долари США). Надбавку виплачують одразу після першої дози.

Заохочує вакцинуватися групу ризику і Латвія. Уряд пообіцяв щепленим громадянам 60+ протягом 5 місяців перераховувати по 20 євро на оплату «комуналки».

Натомість у Німеччині людей заохочує вакцинуватися ще й бізнес. Так, велика мережа супермаркетів Edeka Nord запропонувала працівникам подарункову карту на 50 євро за вакцинацію.

Share Button