«Марафон, який ніхто не хоче бігти»: полярники долучилися до акції, щоб привернути увагу до війни в Україні

Українські полярники взяли участь в акції «Марафон, який ніхто не хоче бігти» – це забіг, що стартував у селищі Нью-Йорк на Донеччині, за кілометр від лінії фронту. Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Забіг почали п’ятеро людей, чиє життя нерозривно пов’язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка. Нині до акції долучилися вже понад 35 тисяч людей з різних куточків України та світу, зокрема, учасники 26-ої Української антарктичної експедиції зі станції «Академік Вернадський».

Вісім зимівників пробігли символічне коло навколо будівлі аерології – це близько 400 метрів. Але навіть така дистанція в Антарктиді є непростою для марафону, адже бігти довелося нерівною слизькою поверхнею (пінгвіни «постаралися» натоптати цікаву трасу для полярників). Замість стартових номерів учасники мали аркуші з вражаючими цифрами про війну. Наприклад, що 3,4 млн людей на сході України потребують безперервної гуманітарної допомоги.

«Попри те, що ми перебуваємо на краю світу, ми не на мить не забуваємо, що в Україні триває війна. І хочемо нагадати усім небайдужим про лихо, яке спіткало нашу країну», – відзначили полярники.

ДОВІДКОВО:

Проєкт «Марафон, який ніхто не хоче бігти» почався 7 листопада – в день відомого на весь світ Нью-йоркського марафону. Акція триватиме, поки бігуни з усього світу будуть готові бігти.

Участь у проєкті може взяти кожен небайдужий, зареєструвавшись на сайті

marathonnoonewantstorun.org, та пробігти будь-яку дистанцію будь-де – і так підтримати Україну. Після реєстрації ви можете роздрукувати шаблони стартових номерів з фактом про війну на сході України та пробігти з ними у будь-якій точці світу. Окрім цього, на сторінці проєкту можна згенерувати персональну діджитал-медаль.

Оксана ВАКУЛЕНКО

Share Button