Михайло Бно-Айріян вдруге відвідав Бориспіль: деревами задоволений, а лікарнею – ні

Керівник Київської ОДА Михайло Бно-Айріян вдруге відвідав Бориспіль. За кілька годин у місті встиг поговорити про духовність, відвідати амбулаторії, висадити кілька дерев, скуштувати туристичної каші і побувати у лікарні.

Підсумовуючи свій візит, голова ОДА зауважив: новою духмяною алеєю біля озера задоволений, а покращенням сервісу у лікарні – ні. 

Детальніше – читайте далі.

Про духовність і Раду церков Київщини

Голова ОДА переконаний, що всі конфлікти та розбрати, в тому числі на релігійному ґрунті, відбуваються тому, що одних дітей свого часу не навчили любити інших дітей.

Саме з цього він почав неформальну розмову з духовенством Київської області, яке зібралось у Борисполі з нагоди відзначення Дня Хрещення Київської Русі-України та вшанування пам’яті рівноапостольної княгині Ольги.

«Мені подобається, що маємо такі міжконфесійні зустрічі. Впевнений, вони корисні для всіх нас. Висловлю дві важливі для мене думки.

По-перше, я за діалог, за координацію і кооперацію. Тому готовий бути тим майданчиком, де знаходитимуть спільну мову задля важливих справ. Я підтримую ідею створення Ради церков Київщини на базі Київської обласної державної адміністрації.

По-друге, переконаний, що потрібно робити акцент на молоді та на дітях. За ними майбутнє, і воно залежить від того, які цінності вони матиме. Нам потрібно вчити дітей любити інших дітей, чимось відмінних від них. Як варіант, запропонував зробити великий з’їзд молоді різних конфесій. У сучасному форматі. Поговорити про сучасні актуальні питання. Відкрито, щиро та цікаво!» – підкреслив Бно-Айріян, підводячи підсумки зустрічі.

Про черемшину на Олесницькому та сервіс у лікарні

Після високодуховних розмов керівнику ОДА запропонували розім’ятися – запросили долучитись до висаджування дерев на Олесницькому озері і вручили лопату. Потому частували смачною кашею, яку приготували бориспільські туристи.

«Пам’ятаєте, під час мого представлення в Борисполі президент у розмові з мером Федорчуком Анатолієм Соловйовичем згадав дві проблеми міста: вирубування дерев та фекалії в озері. Так от, з деревами ми почали розбиратися. Висадили черемшину, верби та клени. Тепер буде ціла духмяна алея біля озера.

Лишилося з другим питанням навести лад. Мер уже має план дій, пообіцяв розібратися», – відзначив Бно-Айріян.

Але дерева-деревами, а одним із важливих моментів візиту стало відвідання медичних закладів міста. Керівник ОДА побував в амбулаторіях і в лікарні. Первинку хвалив, а от рівнем сервісу в БЛІЛ – незадовлений.

 

Голова Київської ОДА також поспілкувався із журналістами та відповів на низку запитань:

Про бориспільську первинку

– Для мене це приклад, як має бути всюди. Усе просто, мінімалістичні умови, але гарно. Саме такі заклади змінюють ставлення громадян до держави та місцевих органів влади.

Про ремонт лікарні

– Ми домовились, що лікарня має бути на співфінансуванні міста, району та області. Буде розроблено медичне завдання і днями воно має бути представлене. Дуже сподіваюсь, що між містом, районом та областю існує консенсус. З коштами критичної проблеми не буде. Але має бути нормальний господар, який зможе зробити все швидко і вчасно.

Ми цим питанням займаємось щодня. Проте рішення, буде це реконструкція чи будівництво нового корпусу, – немає.

Нам не потрібна гігантоманія – слід робити все поступово. Люди мають отримати результат досить швидко. Ми над цим працюємо. Єдине – я проти довгобуду.

Про розподіл Київської області на п’ять районів

– Я це питання (запропонованого розподілу Київської області на 5 районів – ред.) буду дуже глибоко вивчати. Наступного вівторка проведу першу велику нараду з децентралізації, це перше занурення… Кожної п’ятниці їздитиму районами… Це непросте питання, оскільки в кожного — свої інтереси. Вони, на жаль, не лише в питаннях громади чи відстоюванні інтересів. Це земля, будівництво тощо.

Про переїзд Київської ОДА в Бориспіль

– На мою думку, керівництво області повинно знаходитись в області, але є дуже багато нюансів і аспектів. Якщо переїжджаємо далеко, а у нас понад 700 співробітників… втратимо колектив. Жодних рішень поки що не приймали… Мені подобається дискусія. Нехай кожне місто попрацює і побореться за цю честь.

Це буде публічний конкурс. Кожен повинен позмагатись. Плюс – дуже важлива економія. Щоб зручно було всім добиратись. Якщо це буде дуже дорого, то в тій ситуації, що є в країні, може почекати. Ми порахуємо і визначимось.

 Анатолій Федорчук озвучив вартість нового корпусу лікарні

За останнім проектом вартість нового корпусу лікарні становить близько 169 млн грн. Про це повідомив міський голова Анатолій Федорчук під час візиту голови Київської ОДА до Борисполя.

«Це не такі великі гроші, якщо об’єднаємо зусилля – місто, район і область. За рік-півтора максимум матимемо новий корпус», ‒ сказав міський голова.

Він також додав, що наступного року місто і район готові виділити на будівництво по 40 млн грн. Також сподіваються й на фінансову підтримку області.

 

Share Button