НСЖУ і Укрпошта: «Тисячу для вакцинованих» варто дозволити витрачати на передплату преси

Національна спілка журналістів пропонує президентові та уряду включити поштову передплату на українські друковані ЗМІ до переліку послуг, які можна буде сплатити за рахунок державної допомоги щепленим проти COVID-19 громадянам. Про це повідомив у Фейсбуці голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Як вказується у повідомленні, «такий крок стане антикризовою підтримкою українських незалежних медіа, які страждають через економічну кризу, викликану епідемією коронавірусу й карантинними обмеженнями». Водночас, як вважають у НСЖУ, українці отримають доступ до відповідальних джерел інформації, якими є газети, як офіційно зареєстровані ЗМІ, та яким довіряють читачі. Цю ініціативу також підтримують Українська асоціація медіабізнесу та Асоціація незалежних регіональних видавців. Про повну готовність реалізувати ідею передплати преси в рахунок допомоги вакцинованим українцям заявляють в Укрпошті.

«Запровадження можливості витрачати державну допомогу на поштову передплату преси залучить тисячі редакцій ЗМІ до інформаційної кампанії з роз’яснення механізму отримання 1000 грн та особливостей функціонування «Дії». Водночас адміністрування такої передплати преси буде простим, адже кошти через свою мережу прийматиме єдине підприємство – АТ «Укрпошта», яке вже далі розраховуватиметься із видавцями преси. Також збереження й розвиток українських друкованих медіа – це необхідний крок у боротьбі з фейками, маніпуляціями та ворожою пропагандою», – зазначив Томіленко.

Повідомляється також, що в національному поштовому операторі АТ «Укрпошта» підтримують ініціативу видавців преси та готові до реалізації масштабної державної програми із заохочення вакцинації громадян: «Передплата преси – важлива поштова послуга, і наша розгалуджена національна мережа дозволить кожному українцю мати можливість «конвертувати» допомогу з «Дії» в доступ до газети, якій він довіряє», – коментує генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

У НСЖУ наголошують, що особливо місцеві медіа відіграють важливу роль у відповідальному інформуванні щодо подолання наслідків пандемії, контролі на місцях реалізації втілюваних у державі реформ.

Результати онлайн-анкетування, проведеного Національною спілкою журналістів України в березні 2021 року серед 150 редакторів газет, свідчать про кризу, яку переживають друковані медіа. Протягом року понад 85% видань втратили рекламодавців, кожна третя газета скоротила кількість номерів або обсяг випусків. Майже 40% редакцій відмовилися від нових проєктів. Кожна двадцята редакція тимчасово призупиняла вихід видань, ще стільки ж припинили виходити зовсім.

Зберігають видання здебільшого самі журналістські колективи. Майже 40% редакцій скоротили штат, 50% – знизили заробітну плату, майже 14% відправляли журналістів у неоплачувану відпустку. Навантаження на працівників, які залишилися, зросло в 55% редакцій, наголосили в НСЖУ.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський раніше анонсував, що з 19 грудня в Україні запрацює програма з надання 1 тис. грн громадянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Прессекретар глави держави Сергій Никифоров уточнив, що виплата тисячі гривень здійснюватиметься у вигляді ваучерів, сертифікатів або депозитів усім громадянам, які пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції як до 19 грудня, так і після.

Для виплат вакцинованим від коронавірусу цього року з держбюджету виділять 3 млрд грн, а на початку 2022 року – ще 3 млрд грн, але можливе розширення фінансування цієї програми, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, кошти в розмірі 1 тисячі гривень будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Їх можна буде витратити на придбання квитків у кінотеатр, театр, на концерт, на заняття спортом та подорожі Україною потягом або літаком.

Глава уряду зазначив, що приблизно 6 тис. суб’єктів бізнесу по всій країні зможуть взяти участь у програмі. Програма запрацює з 19 грудня й діятиме цього року та до кінця наступного.

 

Share Button