Політична реклама на маршрутках у Борисполі: поліція розпочала перевірку

Поліція у Борисполі розпочала перевірку законності розміщення політичної реклами на міських маршрутках.

«Наразі порушено це питання і з’ясовуємо обставини, чи є це порушеннями. Тираж та особа, яка здійснила друк, вказані. Необхідно з’ясувати, чи є порушенням розміщення реклами на транспортному засобі», – повідомили у поліції.

Окрім того, наразі в місті працівниками відділу поліції зафіксовано чотири випадки порушення виборчого процесу.

«За двома випадками особи уже притягнуті до адміністративної відповідальності. Ще щодо двох триває перевірка», – повідомили правоохоронці.

Додамо, що у громадянській мережі ОПОРА ситуацію пояснюють так:

«Необхідно звернути увагу на особливості регулювання питання розміщення політичної реклами на/в громадському транспорті Законом України «Про вибори народних депутатів України». Він містить заборону розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщення пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування.

Таким чином, якщо під час виборчого процесу народних депутатів України місцем розміщення та/або розповсюдження політичної реклами/агітаційного матеріалу є не приватний транспорт, а громадський транспорт, включаючи таксі, такі дії становитимуть склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-10 КУпАП – порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації. При цьому важливо пам’ятати, що власники навіть приватного авто повинні будуть зняти весь агітаційний матеріал у так званий «день тиші», а також безпосередньо в день голосування – час, коли будь-яка політична агітація заборонена».

Інф. «ТС»

Share Button