Зе!візит: чим запам’ятався приїзд Зеленського у Бориспіль

Візит президента України Володимира Зеленського наробив галасу у Борисполі: в лікарні побував, губернатора представив, секретаря з наради вигнав.

«Розбійник ти!» – сказав Володимир Зеленський услід Ярославу Годунку.

Умови в лікарні президент назвав жахливими і дав міським та районним чиновникам рік на будівництво нового корпусу. Не виконають – їх чекають «звільнення»: люди більше не довірять їм важливих посад.

Чим запам’ятався Зе!візит у Бориспіль, читайте далі.

Терапія, неврологія, харчоблок і десятки прихильників: як Зеленський у лікарню ходив

Візит президента у Бориспіль розпочався з лікарні. Біля центрального входу Володимира Зеленського зустрічали десятки прихильників, чиновники, головний лікар і активісти «Національного корпусу». Угледівши главу держави, натовп кинувся до нього – одні, аби вирішити нагальні питання, інші – поговорити про «п’яту колону», а треті – зробити селфі.

«Володимире Олександровичу, поверніться до нас!» – вимагали прихильники.

Коли президенту вдалось-таки потрапити до лікарні, він оглянув приймальне відділення, рентгенкабінет, поліклініку. За цей час йому встигли розповісти про кількагодинні черги, поскаржитись на в. о. міністра Уляну Супрун, ліки та лікарів.

А потім було терапевтичне, неврологічне відділення та харчоблок. «Це наш біль», – сказав головний лікар Олександр Щур.

«Це жах», – відповів після побаченого президент.

Новий губернатор, бориспільський розбійник та рік на будівництво нового корпусу

«Ми заїхали у вашу бориспільську лікарню, як мені сказали, стратегічного значення. Я побачив ремонт стратегічного значення, побачив умови, в яких перебувають люди. А зараз бачу у вас ремонт – це ж міська рада, яка, напевно, важливіша за головну бориспільську лікарню. Бо тут ремонт кращий», – так глава держави розпочав зустріч з громадським активом області у приміщенні Бориспільської міської ради.

Після цього В. Зеленський наголосив, що планував представити нового губернатора Київщини, і щоб не відкладати на потім, одразу ж підписав указ № 509/2019 та вручив посвідчення Михайлу Бно-Айріяну.

Глава держави наголосив, що поряд із розвитком регіону та впровадженням нових технологій в області представники влади повинні пам’ятати й про щоденні питання мешканців.

Новий голова ОДА подякував президенту за довіру й наголосив, що для нього велика честь представляти один із ключових регіонів України.

Затим президент знову повернувся до питання лікарні. Він згадав терапевтичне відділення, де шестеро хворих розміщено на 9 кв. м.

У свою чергу, головний лікар Олександр Щур повідомив, що проведено тендер на будівництво нового комплексу лікарні, однак через нестачу фінансування процес загальмувався.

«Що я думаю про це. У 2020 році місцеві вибори. Якщо в 2020 році ви не побудуєте, ніхто за вас не проголосує», – сказав Володимир Зеленський місцевим чиновникам.

Президент доручив новому голові Київської ОДА зібрати всіх посадовців, чиновників, головного лікаря, окреслити план, щоб за рік спільними зусиллями була побудована нова бориспільська лікарня. Глава держави також наголосив, що звертатиметься щодо усунення з посад усіх, хто перешкоджатиме цьому процесу.

В. Зеленський закликав головного лікаря: «Зробіть усе можливе, щоб під час ремонту люди були в нормальних умовах».

Проте не обійшлося і без конфліктів, у центрі якого опинився секретар міської ради Ярослав Годунок. Він чи не найактивніше вступав у дискусію з президентом.

«Коли дуже багато кричать, я завжди прошу знайти щось в інтернеті про людину, яка багато кричить. Я на своєму віці – а мені 42 роки майже, бачив багато людей. Я тут прочитав: член «Батьківщини», секретар Бориспільської міської ради, раніше засуджений за ч. 3 ст. 142 КПК України «Розбій, поєднаний зі спричиненням тяжких тілесних ушкоджень». Ярославе Миколайовичу, це ви? Вийди звідси, розбійнику!», – зірвався президент, коли Годунок почав сперечатися.

Михайло Бно-Айріян про бориспільську лікарню: «Ми невідкладно почнемо роботу»

Коментуючи ситуацію, що склалась у бориспільській лікарні, новий очільник Київської ОДА Михайло Бно-Айріян запевнив, що невідкладно почне працювати разом із представниками міської та районної влади, щоб протягом року досягнути змін. Також він висловив надію на підтримку в роботі з боку територіальних органів центральної влади та силового блоку й налагодження співпраці з обласною радою.

«Думаю, ми нарешті почнемо нову сторінку наших відносин. Повинен бути діалог, нормальна співпраця», – резюмував голова Київської обласної державної адміністрації.

До теми:

Секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок, якого в середу президент України Володимир Зеленський вигнав з робочої наради у Борисполі, планує «здатись» Службі безпеки України як «розбійник», а також звернеться до суду через образу честі і гідності.

На запитання про те, чи планує Годунок подавати до суду на президента, він сказав: «Так».

«Я планую (11 липня – ред.) прес-конференцію під стінами Служби безпеки України. Мене назвали чортом, розбійником і бандитом, тож я піду сам здаватись. Хай мене перевіряють, допитують, відбитки здам. Аналізи, мабуть, здам. Що йому ще треба?.. Вони переплутали. Я ж не представник РДА, я — обраний людьми, громадою міста Борисполя, депутат. Ніякий я не бандит, ніякої судимості у мене нема. На сайті ЦВК чітко написано — «несудимий». Отримаю довідку, і буду стягувати з президента гроші, які так само віддам в АТО, за образу честі і гідності, яку він зробив або яку йому підсунуло оточення СМС-ками», — сказав секретар Бориспільської міської ради.

Водночас він не виключив, що не подаватиме до суду, якщо президент публічно вибачиться.

«Я ж голосував за нього, я можу і проковтнути. Тільки я думаю, що такого ніколи не буде. Якщо буде вибачення — питань нема», — додав він.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

ДОВІДКА:

Михайло Каренович Бно-Айріян. 35 років. Закінчив КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Фахівець з міжнародних відносин, економіст-міжнародник, перекладач з арабської мови (диплом магістра з відзнакою). Працював заступником директора з комунікацій та міжнародного співробітництва в ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго». У 2015-2016 рр. – директор департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Також обіймав посаду відповідального секретаря Ради експортерів при МЗС України.

Share Button