Зеленський записав звернення до співгромадян: про що йшлося

Україна пройшла пік нинішньої COVID-хвилі

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна наразі вже пройшла пік нинішньої хвилі захворюваності на коронавірусну інфекцію. Про це він заявив у відеозверненні.

«Ми пройшли пік цієї хвилі захворюваності, і медична система починає дихати легше», – зазначив президент.

Зеленський поінформував, що нині на 13% знизився рівень госпіталізацій хворих на COVID-19, й уперше за останні три місяці кількість людей, виписаних із лікарень, більша за кількість госпіталізованих.

Окрім того, він зауважив, що минулого тижня зафіксовано на 6% менше нових випадків захворілих на коронавірусну інфекцію.

Президент додав, що загалом в Україні вже мільйони людей вакцинувалися проти COVID-19, лише за минулий тиждень було зроблено понад 1,6 млн щеплень, та закликав тримати такий темп вакцинації надалі або ж прискорювати його.

Втрачаємо більше людей, ніж на війні

Вакцинуватися проти COVID-19 закликав співгромадян президент Володимир Зеленський. Стимулом до цього, вважає він, має бути сумна статистика летальних випадків внаслідок коронавірусу. Адже за дві доби країна втратила вдесятеро більше громадян, ніж за два останні роки російсько-української війни. У боях на Донбасі загинули 146 військових, а за минулі дві доби від COVID-19 померли понад 1,5 тисячі. Більшість із них становлять невакциновані. У Європі повний курс вакцинації пройшли 65% населення, натомість в Україні стільки само не зробили жодного щеплення.

Подарунок до Миколая: вакциновані українці почнуть отримувати по тисячі гривень

Із 19 грудня в Україні запрацює програма з надання 1 тис. гривень громадянам, які щепилися двоми дозами вакцини від коронавірусу. Гроші можна буде витратити на спорт, культуру або транспорт, заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

«Аби дихати легше було бізнесу і громадянам, що постраждали від ковіду, держава продовжує як наявні програми підтримки, так і розробляє низку нових інструментів. Один із них запрацює найближчим часом – це підтримка тих сфер, які постраждали від карантину більше за інші, а саме креативна, спортивний і транспортний сектори економіки. Програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе отримати одну тисячу гривень швидко і зручно, тобто через додаток «Дія», – сказав глава держави.

Президент пояснив, що за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнесклуб, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення.

Зеленський поінформував, що програма стартує 19 грудня, до кінця року на неї буде виділено близько 3 млрд гривень і стільки ж на початку 2022 року.

Не дивіться канали з «бурхливими казками» про відключення світла

Президент Володимир Зеленський запевнив, що держава не залишить громадян без тепла і світла.У роботу запускаються додаткові блоки АЕС, морем доставляється вугілля, зазначив глава держави у відеозверненні.

Так, він розповів, що останніми тижнями запущено два додаткові блоки на Рівненській та Запорізькій АЕС, ще один блок Запорізької АЕС буде запущено у найближчі тижні, до кінця листопада.

«Відключення світла можуть лякати тільки тих, у кого відключено логіку і критичне мислення. Проста порада: щоб не чути бурхливі казки про відключення світла, відключайте звук на деяких брехливих каналах, а краще не дивіться взагалі, це збереже і нерви, й електроенергію», – заявив Зеленський.

Також він запевнив, що держава успішно долає виклик нестачі вугілля і, за його словами, нестачі не буде.

Президент пояснив, що крім українського вугілля, буде сім кораблів Panamax, які вже прямують і прибудуть до українських портів найближчим часом. Він підкреслив, що вугілля, яке доставляється морем, повністю закриває потреби енергетичної сфери до кінця цього року.

«Ми не купуємо вугілля у сепаратистів. Деякі телеканали під соусом різних аргументів це активно засуджують, хоча, як на мене, засуджені мають бути саме ті, хто купував його у невизнаних територій у минулі роки. Ми ж не платимо і не будемо платити тим, хто не визнає нашу незалежність, і робимо перший крок на шляху до повної енергетичної незалежності України», – переконує Зеленський.

Джерело: Укрінформ

Share Button