58 СЕСІЯ БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: АКЦЕНТ НА СПОРТИВНИХ ПЕРЕМОГАХ, БЮДЖЕТІ ТА КРОНУВАННІ ДЕРЕВ

58 сесія міської ради минула доволі швидко. Незважаючи на 165 питань порядку денного, близько сотні земельних і декількох додаткових, народні обранці упоралися за дві з половиною години. Багато говорили про спортивні здобутки наших спортсменів та акцентували увагу на кронуванні дерев.

ПРИВІТАННЯ ТА ЗДОБУТКИ

Найперше міський голова Анатолій Федорчук привітав усіх депутатів, хто відсвяткував свої дні народження наприкінці травня та у червні, а саме –  Євгенія Грону, Ірину Панкявічене, Євгенія Боженка, Володимира Нагорного, Андрія Пилипчука, Петра Жувака та Володимира Шалімова.

Заступник очільника міста Людмила Пасенко назвала імена тих членів ВПК «Ратоборець», хто виконав норматив з хортингу кандидата у майстри спорту України, їм було вручено посвідчення і значки. Директор міського центру спорту та ФЗН Микола Костянець розповів про досягнення вихованців ФК «Фаворит» на чемпіонаті Київської області та про здобутий золотий кубок на міжнародному турнірі з футболу, що відбувся у Болгарії на курорті Албена. Золото для «Фаворита» за межами України здобули підопічні Олександра Курилка.

Водночас підбили підсумки спартакіади серед громадських організацій та політичних партій пам’яті воїнів України, де «бронза» – у «Радикальної партії Олега Ляшка», «срібло» – у ВО «Батьківщина» і «золото» у партії «Наш край». Також міський голова зачитав лист від Європейської хокейної федерація, яка висловила подяку владі Борисполя за професійне проведення Кубка європейських чемпіонів Challenger, де місцева команда здобула першість. За п’ятибальною системою рівня організації Бориспіль отримав 4,5 із 5.

МОРАТОРІЙ НА ТОПІНГ

Депутат міської ради Ілля Луців розповів про зрізання дерев у місті та електронну петицію щодо мораторію на топінг. «Вона зібрала більше 250 «за» на сайті міської ради завдяки активістам у соціальній мережі Фейсбук, і це питання мали б винести на сесію, ба ні: учора поспіхом на виконкомі воно не набрало необхідної кількості голосів».

Активіст Дмитро Футорний зауважив: «Ми хочемо встановити мораторій на омолоджувальне обрізування дерев, коли залишається лишень стовбур, а там, «як Бог дасть». Та його дія не поширюється на гілки, що заважають лініям електропередач».

Кандидат біологічних наук Оксана Футорна у слайдах продемонструвала, як кронують дерева за кордоном, піклуючись про кожне з них, наголосивши на необхідності правильного обрізування: «При видаленні пагонів першого порядку дерево втрачає баланс між надземним і підземним і з часом помирає.  Якщо таку практику працівники комунальних підприємств називають топінгом, або омолодженням, то дендрологи – варварством і знищенням зелених насаджень».

Більшістю голосів було прийнято рішення щодо встановлення мораторію на омолоджувальне обрізування дерев (топінг) у місті Борисполі протягом двох років.

ПРО КОШТИ ТА ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ

Вкотре вносили зміни до рішення міської ради щодо бюджету Борисполя на поточний рік, де майже 15,5 млн грн скорегували та перерозподілили на інші не менш важливі потреби. Депутати підтримали програму будівництва корпусу інтенсивного лікування на 2019-2023 роки за умови, що його вартість без обладнання становитиме від 150 до 170 млн грн.

Що ж стосується добудови ЗОШ № 5 – тендер зупинено. А. Федорчук підкреслив, що вранці мав розмову з Володимиром Гройсманом, і нині чекають на постанову Кабінету міністрів України. Ціна питання – 160 млн грн. На думку міського голови, «краще втратити півроку, аніж таку суму».

Нагадаємо, при оцінюванні проектів у Мінрегіонбуді, які претендують на безповоротні інвестиції від Європейського банку, Бориспіль отримав фінансування на добудову НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Костянтина Могилка.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button