Олександр Щур: «Ліжок і кисню вистачає, проте смертність від штаму «Дельта» зросла»

«Якщо минулі хвилі пандемії смертність від COVID-19 становила 15%, то від штаму «Дельта» смертність понад 20%», – наголосив головний лікар КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександр Щур.

За його словами, на сьогодні до інфекційного відділення «ББЛІЛ» госпіталізовано 77 хворих на COVID-19. Лише за один день 10 листопада до відділення потрапило 9 пацієнтів. Оскільки «ББЛІЛ» належить до лікарень так званої «другої хвилі», то ковідних пацієнтів прийматимуть у другу чергу, а основну частину хворих госпіталізують до лікарень Переяслава, де налічується 245 ліжок, або Яготина (120 ліжок), які працюють як ковідні шпиталі й де ліжок достатньо.

Стосовно постачання до лікарні кисню директор відповів, що «у Борисполі кисню поки вистачає», незважаючи на те, що нині для хворих на ковід потрібно його вдвічі більше. Кисень «ББЛІЛ» постачає компанія LINDE GAS.

Олександр Щур наголосив на найголовнішому: від початку роботи ковідного відділення серед 135 госпіталізованих пацієнтів лише вісім були вакциновані від COVID-19, шість із них вже виписані з лікарні.

Тому головлікар вкотре наголосив на необхідності вакцинуватися – це єдиний спосіб, щоб хвороба минула без ускладнень, в легкій формі. У КНП «ББЛІЛ» працює пункт вакцинації, де в порядку «живої» черги можна зробити щеплення вакцинами CoronaVac, AstraZeneca або Pfizer.

«За минулий тиждень лише однією бригадою зроблено 395 щеплень», – повідомляє О. Щур і додав, що вже вакциновано 81,5% медперсоналу лікарні.

Інф. «ТС»

Share Button