Реєстрацію кандидатів у ВР завершено: стати нардепами хочуть майже шість тисяч осіб

25 червня було останнім днем реєстрації Центральною виборчою комісією кандидатів у депутати Верховної Ради.

«Загальна кількість кандидатів у народні депутати, які беруть участь у балотуванні на сьогодні — це 5 845 осіб», – сказала голова ЦВК Тетяна Сліпачук на брифінгу.

Із загальної кількості кандидатів чоловіки становлять майже 77,5%.

За політичними списками балотується 2674 особи, а за мажоритарними округами – 3 171 особа (від партій та самовисуванці — практично порівну).

Голова ЦВК додала, що оскільки Конституційний суд до 20 червня розглядав питання законності призначення позачергових виборів до Ради, то значна частина кандидатів і партій чекали до останнього, перш ніж подати документи.

«90% документів ЦВК отримала в останній день строку», – сказала Т. Сліпачук.

Вона підкреслила, що ця інформація «майже на 100% остаточна».

26 червня ЦВК провела жеребкування номерів партій у списку та затвердила вигляд бюлетеня, після чого розпочнеться їх друкування.

Водночас тривають суди щодо реєстрації «Комуністичної партії України» та «Руху нових сил Михаїла Саакашвілі», яким ЦВК вже відмовила.

За словами представників комісії, якщо суд зобов’яже ЦВК все ж переглянути свої рішення, то їх можуть довнести у перелік зареєстрованих партій, і тоді комісія проведе пережеребкування.

Раніше суд зобов’язав ЦВК зареєструвати список кандидатів від партії «Рух нових сил», проте, на думку Сліпачук, суд може лише зобов’язати ЦВК переглянути своє рішення про відмову в реєстрації.

Вона також додала, що комісія планує оскаржити рішення суду.

Двійники людей та брендів

ЦВК цього року зобов’язала кандидатів інформувати про зміну прізвища та час здійснення такої процедури. Усе це – аби уникнути реєстрацію кандидатами так званих двійників. За словами Т. Сліпачук, були спроби подати на реєстрацію багато двійників, щоб уникнути ретельного вивчення їхніх документів.

«Такі документи дуже часто списані «під копірку». При цьому були випадки, коли ці особи настільки поспішають, що залишають імена ті, які були у попереднього двійника», – розповіла вона.

ДО ТЕМИ

На сайті ЦВК з’явилися списки кандидатів у депутати Верховної Ради України. В одномандатному виборчому окрузі № 98, куди входять місто Бориспіль, Бориспільський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський райони та частина Броварського району, зареєстровані:

Борисенко Володимир Костянтинович – самовисування;

Голунок Ярослав Миколайович – політична партія ВО «Батьківщина»;

Гордієнко Віталій Миколайович – політична партія ВО «Свобода»;

Гром Олег Віталійович – самовисування;

Ксьонзенко Валерій Петрович – політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»;

Левітас Ігор Маркович – Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»;

Мартишко Валерій Іванович – Аграрна партія України;

Міщенко Сергій Григорович – самовисування;

Пилипчук Владислав Володимирович – самовисування;

Шишенко Артем Олегович – Політична партія «СИЛА І ЧЕСТЬ»

Share Button