Графік аварійних відключень електроенергії залишиться незмінним

IMG_7120За словами керівника Бориспільського районного підрозділу ПАТ «Київобленерго» Андрія Мензюка, цього року реконструйовано близько 20 кілометрів мереж, замінено голий провід на ізольований, встановлено дві розвантажувальні трансформаторні підстанції. Роботи були проведені в Іванкові, Процеві, Старому, Горі та Воронькові.

Національна комісія регулювання енергетики (НКРЕ) скоротила інвестиційну програму на 2015 рік майже втричі. Тому відповідні роботи проводитимуться лише у чотирьох населених пунктах – Кириївщині, Перегудах, М. Олександрівці та В. Олександрівці.

«Нині в деяких селах склалася критична ситуація, напруга інколи падає до 115 вольт. Споживачі, в першу чергу, мають претензії до нас. Інколи вони обґрунтовані, але переважно причиною є будівництво будинків приватного сектору в 60-70 рр. Тодішній стандарт приєднання – 1,5 кВт, наразі, відповідно до будівельних норм, – 5 кВт. Люди не бажають брати нові технічні умови на приєднання», ‒ наголосив А. Мензюк.

Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко зауважив, що проблемою є й нестача розвантажувальних трансформаторних підстанцій, яких, наприклад, у Гнідині з 2008 року не встановлено жодної, а також недобросовісне ставлення до роботи деяких працівників Бориспільського РП.

Щодо графіка аварійних відключень, то, як підкреслив А. Мензюк, ситуація залишається незмінною. Керує усім цим процесом НЕК «Укренерго». Вироблення на АЕС занизьке, ТЕС працюють на мінімальній потужності, тому графіки аварійних відключень введено навіть у вихідні. Термін не змінився – по 2 години щодня.

Інф. «ТС»

Share Button