Олександр ШЛЯХОВСЬКИЙ про злочини правоохоронців: «Ми нікого не покриваємо, нехай у відділі буде «некомплект», ніж «комплект» із негідниками»

Трагедія у Переяслав-Хмельницькому сколихнула країну. Це стало ще одним приводом замислитись, наскільки успішною була реформа правоохоронних органів та чи можуть українці почуватися захищеними.

У Борисполі правоохоронців, які скоїли злочини, не покривали, не покривають і ніколи не покриватимуть, запевняє керівник відділу поліції полковник Олександр Шляховський. В інтерв’ю «ТС» він розповів, чому не ділить людей на поліцейських та цивільних, за що звільнив двох співробітників, а також про боротьбу з «рекламою» наркотиків, гральним бізнесом та інтернет-шахраями.

– Через трагедією, що сталась у Переяслав-Хмельницькому, де від кулі нетверезого поліцейського загинула дитина, знову постало питання довіри до правоохоронних органів. Тож чи можуть бориспільці бути упевненими, що поліція їх захищає, а не навпаки?

– Не можу переконати в цьому всіх і кожного, але роблю все, щоб у нас з боку працівників поліції не було жодних негативних проявів, адміністративних правопорушень чи кримінальних злочинів. Постійно проводимо заняття, спілкуємось із людьми, вивчаємо їх характери, як вони поводяться у побуті, на роботі, дисципліновані чи ні. Можливо, когось потрібно спрямувати у правильне русло, а якщо людина не розуміє, чого від неї вимагає закон «Про поліцію», провести профілактичну бесіду.

Усі мають пам’ятати, що ми на службі 24/7.

Попри все це, якщо не помиляюсь, бориспільські поліцейські теж вчиняли правопорушення.

– Під час виконання службових обов’язків двоє поліцейських заволоділи транспортним засобом. Ми не стали нікого покривати, а вжили всіх заходів, які передбачає закон. Тобто порушено кримінальне провадження, а співробітникам повідомлено про підозру. Громаду теж поставили до відома. Ніякого укривання – нехай краще у відділі буде некомплект, ніж комплект із негідниками.

Це був єдиний такий випадок за рік?

– Так.

Ці люди і  досі працюють?

– Ні, звільнені.

Чи скаржаться бориспільці на поведінку правоохоронців?

– Ще б пак. У кожному випадку проводимо службове розслідування – перевіряємо факти, адже ситуації бувають різні. Якщо підтвердження є – притягуємо до відповідальності.

Відповідальність – це догана чи є й серйозніші покарання?

– Це може бути дисциплінарна відповідальність, пониження у спеціальному званні, звільнення з посади, сувора догана, позбавлення премії. Різні види стягнень. Ще раз наголошую: ніхто нікого не покриває. До того ж технічний прогрес не стоїть на місці – сьогодні кожен охочий може зафіксувати все на відео. Були випадки, коли люди особисто приносили записи – ми реагували і досить суворо.

– Подібна поведінка правоохоронців доволі негативно позначається на довірі…

– Звісно! Але я б не ділив людей на поліцейських і цивільних. У правоохоронних органах працюють звичайні люди, які теж колись вчились у школі, отримували оцінки.  На роботу вони приходять уже сформованими особистостями зі своїм світоглядом.

Але ж поліцейським стати не так просто: необхідно пройти різні тести, які мали б відсіювати тих, хто не гідний.

– І не тільки при прийманні на роботу. Раз на рік співробітник поліції проходить комісію, де його оглядають лікарі, з ним спілкуються психологи, і він знову складає тести. При кожному переміщенні через посаду теж відбувається тестування.

Вкотре наголошую, ми робимо все можливе, аби не допустити прояву будь-яких негативних явищ. Працюємо на упередження – за потреби, можемо відсторонити від посади і вилучити зброю. Головне – вчасно зрозуміти, чи це людина «розслабилася» в плані дисципліни, чи є певні проблеми.

У місті існує ще одна важлива проблема – «реклама» наркотиків, яка час від часу з’являється на тій чи іншій будівлі. Як плануєте з цим боротись?

– За таку «рекламу» кримінальної відповідальності немає. Подібні написи можна кваліфікувати хіба що як адміністративне правопорушення. Проте за цим стоїть значно серйозніша проблема – збут наркотиків. Аби боротися з написами, ми вирішили залучити громаду. Я провів зустрічі з громадськими формуваннями, адже самостійно поліція просто не в змозі побороти це явище. На сьогодні плідного результату немає, але рук не опускаємо.

– Плануєте боротись із тими, хто малює, чи з тими, хто замовляє подібну «рекламу»?

– Ми боремося з тими, хто збуває наркотичні засоби. Але збувачу легше працювати, коли є «реклама». Щоб звести це до мінімуму, нам потрібно ліквідувати розписи. Якщо батьки хоча б трохи послаблюють процес виховання, дитина може легко скористатись цією адресою – замовити і вживати.

Дуже активно за боротьбу з «рекламою» наркотиків виступає один із чиновників міської ради, який навіть дав декілька цінних порад вашим співробітникам – зокрема, самим реєструватись і купувати чи продавати наркотики і таким чином документувати злочини...

– Судячи з усього, нам пропонують вчиняти злочини – збувати наркотики? Дякуємо, але ні. Ми проводимо комплекс заходів, передбачених кримінально-процесуальним кодексом для встановлення осіб, які збувають.

Той, хто малює, і той, хто збуває, – це різні люди. Вони можуть бути між собою не знайомі й з різних регіонів. Інтернет у цьому «допомагає». Але нам вдавалося розкривати й складніші та заплутаніші злочини. Переконаний, із цим розберемось. Не так швидко, як хотілося б: тільки намалювали – і всіх спіймали. Так буває лише в мультиках і кіно. Ми працюємо довше, але злочинці отримують реальне покарання.

Ще одна «біда» Борисполя – гральні заклади. І хоч їх іменують державними лотереями, ал, ні для кого не секрет, що це не так.

– Ми працюємо, що з того вийде – дізнаєтесь зовсім скоро.

Останнім часом у мережі обговорюють випадки шахрайства з орендою квартир – власник бере завдаток, призначає зустріч, щоб нібито передати ключі, але врешті-решт не з’являється, а житло виявляється вже давно орендованим.

– Ми знаходили таких. Скажу більше, є й інші види цього злочину. Люди приїздять, винаймають житло на дві доби, а потім вивозять з квартири холодильник, пральну машину і навіть батареї. У Борисполі був такий випадок – ми його розкрили.

Бориспіль уже довгий час тримає першість за розкриттям злочинів у Київській області. Тенденція не змінилась?

– Нині, за статистикою, ми другі, але попереду ще багато роботи, упевнений – будемо перші.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

ДО ТЕМИ

Вишиванкою по рекламі наркотиків

У Борисполі активісти хочуть боротись із «рекламою» наркотиків за допомогою узорів вишиванки. Підприємців закликають долучатись, а депутатів провести на округах толоки і разом з мешканцями замість написів прикрасити місто патріотичною символікою.

Із закликом підтримати активістів звернувся начальник відділу благоустрою Рустам Хамракулов: «А давайте зберемо кошти на фарбу, якою замальовуватиме ці написи, але не так, щоб залишати потворні шрами на обличчі міста, а як запропонував Микола Ламаш –наноситимемо узори вишиванки».

За словами Р. Хамракулова, у повідомленнях на відповідних наркоканалах у Телеграмі зауважують, що це дуже дієвий метод, який створює труднощі збувачам наркотиків.

Активісти запевняють, що особисто візьмуться наносити фарбу, але будуть вдячні за підтримку всім небайдужим.

«Це не вандалізм, а пряма загроза життю і здоров’ю наших дітей. Кошти прошу перераховувати на рахунок Миколи Ламаша. Звіт гарантуємо.

ПриватБанк: 4149629310882147», – написав Р. Хамракулов.

 

Share Button