Уряд змінив умови отримання COVID-сертифіката про одужання

З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у жовтій та червоній зонах карантину. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифіката та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифіката, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році», – ідеться у повідомленні.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть.

Зазначається, що відповідні зміни сьогодні були схвалені урядом (відповідно до особливостей постанови КМУ № 1236 від 9.12.2020). “На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документа – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі Дія через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19», – прокоментувала заступник міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

Внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;

Міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна).

У МОЗ нагадали, що усі, хто перехворів на COVID-19, на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2, можуть безпечно вакцинуватись.

Дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США свідчать про те, що не вакциновані від коронавірусу люди мають в 11 разів більший ризик померти від штаму «Дельта», ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий, порівняно з тими, хто отримав дві дози вакцини.

Як повідомлялося, COVID-сертифікат можна отримати навіть у разі порушення інтервалу між щепленнями. У МОЗ зазначили, що 2 дози вакцини, навіть введені з порушенням рекомендованого інтервалу, дають кращий захист, ніж одна.

 

 

Share Button