Поправили бюджет, присвоїли ім’я бібліотеці, надали статус гаражам…

У вівторок, 26 жовтня, депутати Бориспільської міської ради провели пленарне засідання чотирнадцятої сесії. Розглянули питання стосовно гаражів, що по вул. Новопрорізна в Борисполі, внесли зміни до бюджету, аби, як наголошувалося, зекономити кошти, а ще присвоїли ім’я В’ячеслава Чорновола Публічній бібліотеці Бориспільської міської ради. Окрім того, проголосували за низку життєво важливих для Бориспільської ТГ питань.

Гаражам бути!

Питання щодо виділення землі під гаражний кооператив по вул. Новопрорізна кілька разів розглядали на попередніх сесійних засіданнях. На місце навіть виїжджала спеціально створена комісія, яка намагалася розібратися в цьому питанні. Як результат, на засідання внесли проєкт рішення про виділення гаражному кооперативу землі на умовах оренди під існуючими гаражами. Однак проти цього виступили мешканці прилеглих будинків. Їх представниця пояснила, що є гаражі, що знаходяться занадто близько до будинків; вони металеві і їх потрібно перенести.

Слово попросила голова кооперативу, яка нагадала, що цю землю їм виділяло ще керівництво підприємства «Сільгосптехніка»; їх навіть потіснили, коли будувався будинок № 2. Наразі люди хочуть, щоб гаражі отримали офіційний статус, і люди могли спокійно їх обслуговувати.

Депутати підтримали власників гаражів, адже питання розглядалося вже не вперше, пройшло погоджувальну раду і не мало жодних зауважень.

Глибоке і Городище – без депутата?

Розглянули питання про зміни до рішення про територіальний розподіл між депутатами. Дмитро Суліма, який опікувався селами Глибоке та Городище, написав заяву про виключення його із вказаного рішення, що депутати і зробили. З якої причини ‒ не уточнювалося. Однак стало відомо, що причиною цьому слугувало звернення за підписом одного із жителів села Глибоке. Д. Суліма також голосував за це рішення. Тепер за Глибоким та Городищем окремий депутат не закріплений, і жителі цих сіл можуть звертатися до будь-якого депутата. Як пояснив Володимир Борисенко, є місяць, щоб призначити іншого депутата, а Д. Суліма працюватиме на одному з округів у Борисполі. На якому саме, повідомлять пізніше, коли цей проєкт розглядатиметься.

Бюджетні зміни

На кожній сесії, вже традиційно, розглядається питання про зміни до бюджету. Це засідання теж не стало винятком. Зокрема, прозвучала фраза «економія коштів». Однак, забігаючи наперед, скажемо, що десь забрали, кудись додали, а в сумі маємо збільшення витрат. Так, зменшено видатки управлінню капітального будівництва на виготовлення проєктно-кошторисної документації, капітальний ремонт та реконструкцію окремих об’єктів. Загалом на більш ніж 7,6 млн грн. Натомість їм спрямували більше 8,5 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації, капітальний ремонт та будівництво інших об’єктів. На КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» витратять понад 15 млн грн. На роботу виконавчого комітету, міськради – 3,1 млн грн.

Коротко щодо інших питань порядку денного:

– затвердили технологічні картки адміністративних послуг, що надає міська рада;

– затвердили інформаційні картки адміністративних послуг, що надає міська рада;

– збільшили перелік через Центр надання адміністративних послуг міста Борисполя, а саме: надання права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) та прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки;

– Бориспільська міська, Вороньківська сільська, Гірська сільська, Золочівська сільська та Пристолична сільська територіальні громади мають домовитися про співпрацю, щоб спільними зусиллями реалізувати проєкт «Реконструкція лікувального корпусу по вул. Котляревського, 1 в м. Бориспіль». Таким чином мешканці цих громад зможуть отримувати доступну медичну допомогу в названому лікувальному закладі;

– затвердили Положення про взяття на облік, передавання в комунальну власність безхазяйного майна та відумерлої спадщини;

– заснували стипендію міського голови для учнів випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів із соціально незахищених категорій: багатодітних сімей; сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах; сімей, де дітей виховує одинока мати, одинокий батько; дитина-сирота; дитина-напівсирота; дитина, позбавлена батьківського піклування. Відбір здійснюватиме спеціальна комісія. Попередній розмір стипендії – 4500 грн, без урахування ПДФО та військового збору;

– Бориспільській публічній бібліотеці присвоїли ім’я В’ячеслава Чорновола. Відтепер вона називатиметься «Публічна бібліотека імені В’ячеслава Чорновола Бориспільської міської ради Київської області».

Павло МАГДЕНКО, фото автора

Share Button