Незвичайна книга незвичайного автора

У центральній міській бібліотеці  відбулася презентація незвичайної книги «Не мовчіть – і вас почують!». Це своєрідний літопис яскравих подій напередодні та під час здобуття Україною незалежності,  і тих, що відбувалися потім. Автор другого і доповненого видання книги – лікар, вчений, публіцист, викладач, громадський діяч Леонтій Сандуляк, уродженець Буковини, нині наш земляк, був не лише їх очевидцем, а й активним  учасником. Як зізнається, просто не міг не написати про все, що вже увійшло в  історію. Найяскравіший спогад у цій книзі – 24 серпня 1991 року, коли воскресла наша держава. І особливо цінним є те, що пан Леонтій був одним із співавторів Акта проголошення незалежності України. Та власне саме він сформулював його офіційну назву.

Після проголошення незалежності Леонтій Іванович був першим Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії, чим, вважає, зобов’язаний депутату Верховної  Ради Михайлу Гориню. Тож спогади про дипломатичну роботу також прикрашають книгу. Є в ній і публіцистичні промови, і вірші, його друзів і соратників по боротьбі, і просто яскраві враження, і навіть трохи жартівлива пісня… про сандулякову хату край села. Усе це додає нових штрихів до того, про що читали, знали раніше.  Адже все, що відбувається в Україні проходить крізь його серце.

Леонтій Іванович не втомлюється стверджувати – Україна в майбутньому стане процвітаючою сильною державою.  Він, оптиміст по життю, і не бачить іншого майбутнього для своєї Батьківщини.

На презентацію прийшли люди різного віку з різними поглядами і баченнями, — письменники, художники, поети, вчителі, тому були суперечки і гостре обговорення, та головне – нудно не було. Знайти цю нестандартну, наповнену цікавими розповідями про людей, їхні вчинки і сподівання книгу можна в міській бібліотеці. Віриться, що вона допоможе багатьом зрозуміти глибинну суть державотворчих процесів та історичних подій.

Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Share Button