Віктор Ляшко: «За день медзаклади споживають 344 тони рідкого кисню»

У день медзаклади споживають 344 тони рідкого кисню та майже 6,5 тисяч сорокалітрових балонів газоподібного кисню. Загалом споживання одним ковід-пацієнтом кисню виросло в 5-6 разів. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«344 тони кисню рідкого в день споживає Україна в закладах охорони здоров’я, 6 444 сорокалітрові балони в день газоподібного кисню споживає Україна. Сьогодні 289 закладів охорони здоров’я автономні по забезпеченню киснем, стоять кисневі станції, які генерують кисень. І кисню не вистачатиме, якщо ми не слухатимемо і не вакцинуватимемося, оскільки лікарні та ліжка – це маленька частина того, що відбувається в закладах охорони здоров’я, коли в них потрапляють невакциновані проти COVID-19 люди», – сказав Ляшко.

Міністр додав, що різні лікарні споживають різні обсяги кисню. За його словами, для вирішення ситуації, яка склалася з киснезабезпеченням через зупинку двох заводів на регламентні роботи, було знайдено можливості для постачання технічного кисню.

«Кількість людей, які потрапляють (в лікарні – ред.) і споживання одним пацієнтом (кисню – ред.) виросло в 5-6 разів. Якби таке споживання було восени 2020-го або навесні 2021-го, у нас летальність була б величезна. Сьогодні система охорони здоров’я при таких темпах споживання справляється з ситуацією», – сказав Ляшко.

Міністр додав, що зараз навколо ситуації з киснем є «досить велика кількість політики», зокрема і в Чернігові, де 25 жовтня місцева влада заявила, що кисню в медзакладах міста вистачить на кілька годин.

«Немає зараз жодного пацієнта, який не отримує кисневу терапію, але коли говорять, що кисню залишається на 2-3 дні, це не значить, що кисню немає. Кисню вистачить на 2-3 дні при такому темпі споживання, і наше завдання – привезти», – сказав Ляшко.

Share Button