ІЗ 56-ої СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ: ПИТАННЯ МАМОГРАФА ТА ВТРАТА ПОСАДИ У КВАДРАТІ

Як і завше, на 56 сесії міської ради переважали земельні питання. Окрім питань, як знайти земельну ділянку, затвердити проект чи приватизувати, давали про себе знати і сусідські війни. Пропозиція передати мамограф та УЗД-апарат Бориспільській ЦРЛ викликала чи не найбільше дискусій, а дехто з депутатів, попри законне рішення суду, так і не зміг переконати колег у своїй незамінності.

ПРИВІТАННЯ І ПЕРЕМОГИ

Починаючи з приємного, міський голова Анатолій Федорчук назвав імена тих, хто відсвяткував дні народження у квітні-травні. Це Олександр Божко, Ігор Євтушенко, Юрій Адамовський, Ілля Луців, Дмитро Гопанчук, Володимир Мельник. Командир 72-ої ОМ бригади, а також директор Авдіївського коксохімічного заводу передали нашому земляку Юрію Харитончику медаль «За оборону Авдіївки».

Також очільник міста повідомив, що збірна України здобула 2-ге командне місце на чемпіонаті світу з класичного жиму лежачи, що проходив у Японії. Вихованка Бориспільського ЦСФЗН, яка тренується під керівництвом Юрія Ликова, додому привезла срібло. Директор спортивної школи Михайло Шкоруп передав вихованцю закладу Сергію Артеменку медаль міжнародного турніру з боксу, що проходив у Чернівцях. Хлопець був визнаний кращим за технікою ведення бою.

МАМОГРАФ – БОРИСПІЛЬСЬКІЙ ЦРЛ

Депутат міської ради лікар Ілля Луців висловив занепокоєння з приводу того, що у Бориспільській ЦРЛ, де має працювати 15 анестезіологів, наразі лише шість і поцікавився тим, коли відбудеться тендер на будівництво терапевтичного корпусу. Перший заступник міського голови Микола Корнійчук дати не озвучив, та переконує: «З місяця на місяць».

Друге питання, що виявилося найдискусійнішим, – пропозиція передати мамограф Бориспільській ЦРЛ, та місце дислокації залишити узгоджене раніше. І. Луців зауважив: «Район має закупити таке ж саме обладнання вартістю у 14 млн грн. Враховуючи, що з наступного року ми маємо бути об’єднаною територіальною громадою, нащо втрачати кошти, якщо їх можна вкласти на ремонт інфекційного відділення». Депутат керувався ще й тим, що мамограф має обслуговувати пацієнтів один раз на два дні з 08:00 до 13:00 при амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1, що на Лютневій, коли може працювати щодня на повну потужність. Підтримував колегу і секретар Ярослав Годунок. Очільник міста додав: «Я ж не проти щось вирішувати, та це має бути цивілізовано». А от директор міського центру первинної медицини Борисполя Євгеній Черенок мав на те свою думку: «По-перше, такий «скупий» графік обумовлений тим, що апарат лише починає працювати. По-друге – ми подолали безліч процедур, і, як на мене, недоцільно віддавати, навіть не випробувавши, тим паче, що багато людей позитивно відгукуються щодо наявності мамографа на первинній ланці».

Питання, яке цікавило депутатів, – вартість послуг, на що Є. Черенок відповів: «Дороговартісне обладнання на волонтерських засадах утримувати важко. Поки ми працюватимемо безкоштовно, а вводити платні послуги можемо після рішення міської ради. І то: це аби «відбити» вартість апарата та утримувати його, бо ми ж неприбуткове підприємство. А наразі користуватися послугою можуть як жителі міста, так і району». Та Ярослав Годунок і Рустам Хамракулов обурювались: коли виділялись кошти, йшлося про безоплатну послугу, а тут треба платити». І. Луців додав: «На первинній ланці не передбачено кошти для обслуговування УЗД-апарата та мамографа, на відміну від лікарні. Тому з часом пацієнтам доведеться платити».  На фініші – 15-ти голосів «за» виявилося недостатньо, аби підтримати пропозицію депутата-лікаря.

НЕБЕЗПЕЧНІ НАДПИСИ

Член громадського формування «Сектор безпеки» Роман Зайцев  звернувся до влади: «Наразі у місті можна зустріти дивні надписи на стінах гаражів, будинків, а відтепер і на зупинках громадського транспорту. Це інформація, як і де можна придбати наркотичні речовини, що стають доступними для наших дітей. Нам, активістам, доводиться патрулювати ледь не щоночі, аби знаходити такі написи і зафарбовувати їх фарбою. Але ж це наш час і наші гроші. Запрошую владу до співпраці і для початку організувати проведення «круглого столу».

СТЕПАНЕНКА ВІДКЛИКАЛИ

Нагадаємо, у серпні 2017-го шляхом таємного голосування народні обранці усунули від виконання обов’язків голови комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я депутата Миколу Степаненка, який очолював її протягом двох років. І хоча нарікань щодо роботи М. Степаненка не було, це не завадило проголосувати за його усунення. Новим головою комісії став Валерій Мартишко, який раніше виконував обов’язки секретаря регламентної комісії. Рік по судах, два з яких винесли рішення на користь М. Степаненка, дали змогу йому повернутися на посаду. Вердикт суду – порушення процедури. 155-те додаткове питання свідчило про зняття з посади депутата.  Шляхом таємного голосування «за» проголосувало 20 осіб.  Зауважимо: як і минулого разу, на запитання «що я робив не так?» почути відповіді так і не вдалося. На «вакансію» претендували Олег Верес і Валерій Мартишко, однак проголосували на користь останнього.

Питання про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Борисполя втретє не набрало необхідної кількості голосів, і це при тому, що закон про мову прийнято.

До народних обранців звернувся президент хокейної команди «Колос» заслужений тренер і почесний працівник фізичної культури і спорту України Віктор Щегель з проханням фінансово посприяти місцевій команді взяти участь у матчі Кубка європейських чемпіонів з хокею на траві, що відбудеться в Борисполі з 6 по 10 червня.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button