Нові правила: при перетині кордону невакциновані мають встановити застосунок «Вдома»

Кабінет Міністрів змінив функціонал застосунку «Вдома», і відтепер його потрібно буде встановлювати невакцинованим особам при перетині державного кордону України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

Зазначається, що встановлювати застосунок потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

Для реєстрації у застосунку «Вдома» потрібно буде вказати такі дані: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); серія та/або номер паспорта; місце самоізоляції; номер телефону. Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР-тест чи антиген-тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебування у місці самоізоляції.

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Як повідомлялося, застосунок «Вдома» було запущено у квітні 2020 року для запобігання поширенню COVID-19 в Україні. Його встановлюють у разі, якщо людина повернулася з країн, де зафіксований спалах COVID-19, контактувала з хворим або в неї є ознаки вірусу.

 

Share Button