Краса, унікальність і символ української культурної традиції

День вишиванки — усіма улюблене свято — народився з ініціативи звичайних людей. Традиційно відзначають його у третій четвер травня (цьогоріч 16 травня). Дату обрано не випадково. Це теплий день, коли можна вийти на вулицю у вишиванці без верхнього одягу. Це будень, щоб кожен охочий міг долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, навчання чи до садочка. Учора соціальні мережі просто «вибухнули» безмежною кількістю світлин, на яких вбрані у вишиванки українці — політики, знаменитості і просо пересічні жителі великих міст, містечок і сіл.

Тринадцять років тому День вишиванки запропонувала відзначити одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету.

Дата поки що не офіційна, це відносно нове народне свято. Але масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, а й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

IMG_8762

IMG_8703IMG_8698

Share Button