Вантажні поїзди блокують перехід на станції «Бориспіль»: влада вимагає знайти рішення або встановити ліфт

На станції «Бориспіль» вантажні поїзди дедалі частіше блокують перехід від будівлі залізничного вокзалу до перонів. Бориспільці поскаржились владі, а та, в свою чергу, зажадала пояснень від залізничників.

На станції з відповіддю не забарились, але у міській раді лист вважають «відпискою» і «хамством». Чому? Читайте далі.

Залізничники: «Заблоковано перехід – піднімайтесь на міст»

На станції «Бориспіль» перекриття переходу пояснюють завантаженістю, а пасажирам «для зручності» пропонують користуватись пішохідним мостом.

«Залізнична станція «Бориспіль» обслуговує 20 під’їзних колій та близько 50 клієнтів. Протягом минулого місяця вантажовласником ТОВ «Білий цвіт» навантажено близько 600 вагонів зернових вантажів, компанія БКБМ вивантажила та навантажила близько 150 вагонів вантажів, ДП «МА «Бориспіль»  вивантажило близько 400  вагонів тощо.

При значному обсягу робіт колійний розвиток станції складається із двох приймально-відправних колій – 3 та 4 перонні колії.

При прийманні поїздів на 4-ту перонну колію потяги можуть перекривати технічний переїзд через колії від будівлі вокзалу до 1,2,3-ої колій для переходу пасажирів. Однак на станції «Бориспіль» є пішохідний міст для безпечного переходу пасажирів та жителів міста.

Черговий апарат станції заздалегідь гучномовним зв’язком повідомляє пасажирів про прийняття вантажних поїздів на 4-ту перонну колію та можливість скористатись мостом», – йдеться у листі.

Міський голова: «Блокуєте прохід – організуйте ліфт»

Міський голова Анатолій Федорчук таку відповідь на скарги називає «хамством».

«Розумію, ми поки не в Європі живемо. От у Лейпцигу на площі стоїть ліфт, який опускає маму з дитиною на другий, перший чи нульовий поверх.

Залізниця заробляє на цьому гроші, вони наводять приклад, скільки вагонів розвантажують-навантажують, за що наші підприємці платять їм величезні гроші.

Тоді я звернусь з іншим листом – передбачити ліфт. Скажіть, будь ласка, як мама з візочком підніматиметься на той міст і спускатиметься з нього? Я вже не кажу про бабусю, яка йде з ковінькою. Це просто хамська відповідь», ‒ наголосив він.

Секретар про проблему: «Вирішити можна елементарно»

Секретар міської ради Ярослав Годунок зауважив, що підтримує висловлювання про хамство з боку залізничників, і додав, що проблему, насправді, можна вирішити елементарно: «Можу розповісти, як, за бажання, вийти з ситуації. Два тижні тому я там був, до мене підійшли мами з візочками. Коли підняв «кіпі», то вони (залізничники – авт.) вийшли з ситуації – просто розчепили вагони, і все – є прохід».

Водночас секретар додав, що залізничникам можна відплатити тією ж монетою: «Коли звертатимуться, щоб їм компенсували проїзд, чи зменшили податок на землю, чи дали погодження на колії – так само треба відписуватись і працювати».

 

Share Button