Борис Даниленко: «Нас не буде, а ліс буде»

Напередодні свята Покрови Святої Богородиці лісники Студениківського лісництва Переяслав-Хмельницького лісгоспу розіслали по всьому району запрошення. Таким чином пропонуючи керівникам Бориспільського району та головам ОТГ долучитися до висадження молодих дерев в рамках проголошеної президентом України акції «Створюємо ліси разом». До акції долучилися голова Бориспільської районної ради Антон Мотрич, його заступник Іван Недогибченко, голова Бориспільської районної державної адміністрації Руслан Дяченко, керівники комунальних підприємств та працівники апарату адміністрації й районної ради. Цього разу садили червоний дуб та сосну. Загалом близько тисячі однорічних дерев. Як наголосив керівник ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» Борис Даниленко, це десята ділянка, яку від початку жовтня засаджують у цьому лісництві.

– Сьогодні буде посаджено 200 дерев дуба та 800 сосни. Це однорічні дерева, вирощені в нашому розпліднику, – розповідає Борис Даниленко. – Були запрошені голова РДА, голова райради, голови ОТГ, щоб ми разом посадили кожен своє дерево. І вже наші нащадки побачили, як ми дбали про нашу природу, нашу фауну, наші ліси.

Зі слів директора, щорічно в лісництві висаджують 800-900 тисяч молодих дерев. Роблять це навесні та восени. Найкраще приживаються висаджені восени. Щоб дерево виросло до нормальної висоти, потрібно не менше 65 років. Утім, як підкреслив Борис Іванович, після шостого десятка років сосну потрібно спиляти і садити нову. Оновлювати, так би мовити. Це неминучий процес.

– Сьогоднішня акція – це наша ініціатива, – ділиться директор. – І приємно, що люди відгукнулися допомогти та вкласти свою частинку в цю добру справу. Нас не буде, а ліс буде. Ми маємо його створити і передати нащадкам. Ось це найголовніше.

Як вказувалося вище, на акцію завітали представники бориспільської влади, які відгукнулися на запрошення та приїхали допомогти лісівникам, – голова районної ради Антон Мотрич та його заступник Іван Недогибченко, які вже не вперше садять молоді дерева на території Бориспільського району. Свого часу вони неодноразово виїжджали у Кийлів, Вороньків, Проців, Кучаків.

– Мені важко назвати точну цифру, скільки особисто я посадив дерев, – ділиться А. Мотрич. – Не менше тисячі, точно. Хотілося б, щоб такі акції відбувалися частіше й до них долучалися всі бажаючі, особливо діти та молодь. Зі свого боку, пропонуватиму головам ОТГ та депутатам проводити на своїх територіях побільше таких акцій. Головне, аби наші обранці сприйняли мою пропозицію правильно. Адже такі заходи згуртовують. Це те, чого нам усім сьогодні бракує. Дякую Борису Івановичу, що запросив зробити добру справу.

Присутній на заході голова Бориспільської районної державної адміністрації Руслан Дяченко на рівні з усіма вправно орудував «мечем», роблячи ямки для молодих саджанців. Він розповів, що у вересні в школах району пройшла акція «Зростаємо разом». Тоді першачки з допомогою учнів випускних класів висадили біля навчальних закладів свої перші дерева, які зростатимуть разом із дітьми.

– Загалом, я вже садив дерева, а от у рамках масштабного проєкту, який започаткував президент України Володимир Зеленський, вперше беру участь, – поділився Руслан Дяченко. – Нагадаю, ще в червні президент підписав Указ, який передбачає висадження 1 мільярда дерев упродовж трьох років. Тому зараз ми й указу дотримуємося, і робимо добру справу – допомагаємо лісівникам. Загалом, як на мене, дерева потрібно садити постійно і будь-де. Погодьтеся, приємніше перебувати в тих місцях, де ростуть дерева. Це сприяє покращенню екологічної ситуації, не кажучи вже про кисневі процеси. По-друге, це потрібно робити, бо в нас катастрофічно поменшало лісів внаслідок неправильної господарської діяльності людей. По-третє, дерево може стати одним із джерел альтернативної енергії.

Також голова райдержадміністрації наголосив, що він як представник влади і як звичайна людина не може змусити інших садити дерева. До цього процесу кожен має долучитися з доброї волі. На його переконання, якщо люди посадять по десятку дерев, це буде суттєвий внесок в озеленення Бориспільського району.

Насамкінець, журналіст запитав у Бориса Даниленка, що лісівники робитимуть далі. Той розповів, що саджанці мають пережити зиму. Навесні їх просапають, прокосять. На місці тих, які загинули, посадять нові. Доглядатимуть цю ділянку впродовж трьох років, щоб рослини укорінилися. А далі все йтиме відповідно до технології: санітарні вирубки, планові чистки, дотримання відповідної щільності, доведення до стиглості. А наскільки дерево стигле, визначатимуть уже наші нащадки.

Павло МАГДЕНКО, фото автора

Share Button