Два місяці «живе» у лікарні: історія хлопчика Діми, що сколихнула Бориспіль

У Борисполі більше тижня обговорюють історію хлопчика Діми, який два місяці «живе» у лікарні, де його покинула мама.

Журналісти «ТС» вирішили розібратись у ситуації. За коментарем звернулись до керівника районної служби у справах дітей Людмили Корніяки. З’ясувалось, що дитину справді знайдено, а в лікарні довелось затриматись через кір.

«Поліція виявила хлопчика у Чубинському 22 березня 2019 року. Дитина була покинута – не було ні документів, ні батьків. За яких обставин усе відбувалося – нам не відомо», – повідомила керівник служби.

Поки Служба займалась підготовкою документів, на 4 квітня 2019 року була призначена процедура встановлення віку дитини, Діму помістили у лікарню, де згодом з’ясувалось, що у малюка кір. Тож процедуру довелось відтермінувати через інкубаційний період.

«Щоб влаштувати подальшу долю дитини – нам потрібно оформити йому свідоцтво про народження та надати статус. Без проведення експертиз зробити це неможливо», – пояснила Л. Корніяка.

Коли дитина одужала і завершився інкубаційний період – почались свята, тож експертизи довелось знову відтермінувати. За словами посадовця, є домовленість на п’ятницю, 10 травня.

У службі також розповіли про подальшу долю хлопчика.

«Коли дитина матиме свідоцтво про народження та статус, тоді, якщо батьки-вихователі з ДБСТ виявлять бажання, хлопчик може залишитись в районі в одному з них.

Окрім того, є обласні центри соціально-психологічної реабілітації, де дитина може перебувати до 9 місяців. Єдине можу сказати точно – хлопчика влаштують до дитячого будинку із сімейною формою виховання», – наголосила керівник служби.

Чи шукає батьків хлопчика поліція, наразі невідомо. Натомість інформація про розшук дитини правоохоронцям точно не надходила.

У службі також запевнили: дитина забезпечена усім необхідних – Діма добре харчується і має вдосталь одягу.

Волонтери й організації, які хочуть допомогти дитині, можуть звертатись до районної служби у справах дітей. Там їм обіцяють сприяти та надати всю необхідну інформацію, окрім особистих даних малюка.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button