Віктор Ляшко: «Нова COVID-хвиля почалася раніше, ніж прогнозувало МОЗ»

Нова хвиля COVID-19 розпочалася раніше, ніж прогнозувало Міністерство охорони здоров’я. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав «Голосу Америки».

«Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020-го року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша «загорілась» в новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст. Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із «жовтого» рівня, навіть у «помаранчевий» не потрапляла… Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до «червоного» рівня», – сказав Ляшко.

За словами міністра, нинішня хвиля заражень в Україні почалась раніше, ніж прогнозували в міністерстві, і за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го.

«Нова циркуляція вірусу, яка і призвела до цієї хвилі, передусім шукає імунонезахищених людей, тобто тих, хто не перехворів на COVID-19, або тих, хто не вакцинований», – пояснює Ляшко.

Також, за даними МОЗ, зараз 95% усіх виявлених випадків заражень коронавірусом в Україні припадають на штам «Дельта».

«Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості «Дельти» на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень», – сказав Ляшко.

 

Share Button