Відкриття «Арт-Депо»: у Борисполі з’явився сучасний мистецький центр

Стара пожежна вежа, що є одним із символів Борисполя, перетворюється на сучасний мистецький центр «Арт-Депо». І хоч працює центр лише кілька днів – події там розписані, щонайменше, до нового року. Без зайвої скромності, «Арт-Депо» вже сьогодні пророкують успіх та популярність на рівні зі столичними галереями. Опікуються Бориспільським артцентром меценат та ідейний натхненник Борис Шапіро та ГО «Фестклаб».

Настрій у барвах

Відкриття відбулося 30 вересня. Першим свої роботи в «Арт-Депо» представив столичний художник Сергій Щербаков. Він назвав таку нагоду «честю», а відкриття галереї – «справжнім святом для міста».

«Це більше свято галереї, і мені дуже приємно було отримати таке запрошення від Бориса Шапіро. Ми співпрацюємо понад 10 років, і за цей час було підготовлено дві серії робіт, присвячених Борисполю… А ще я в захваті від місця, де розмістилася галерея. Тут відчуваються архітектурні та історичні традиції», – каже художник.

На виставці, яка отримала назву «Настрій у барвах», багато моря, а також пейзажів Борисполя і Києва.

«Центральна робота, звісно ж, присвячена будівлі пождепо, де нині працює галерея», – наголошує С. Щербаков.

Його дійсно можна назвати майстром настрою міст та місцин. З допомогою акварелі, а також погодних і природних контрастів він з точністю передає найрізноманітніші відтінки чуттєвості і краси. Художник упевнений, що «Арт-депо» стане місцем спілкування з митцями, які діляться своїм сокровенним – своїми роботами.

«Це як відкрита душа міста», – додає Сергій Щербаков.

Шлях до мрії і відкриття

«Арт-Депо» – неабияка подія в місті. Тож на відкриття завітало чимало митців, громадських діячів та, звісно ж, представників міської влади.

Модератором заходу став Борис Шапіро – меценат та ідейний натхненник, який втілив мрію містян про артпростір у Борисполі.

«Це не було придумано позавчора чи два місяці тому. Мрія про створення галереї з’явилась понад три роки тому. Минулого року я сам собі, а потім на загал дав три обіцянки – зробити все, щоб відкрити цю галерею; зробити так, щоб вона була саме у цьому приміщенні, а також відкрити при галереї клуб спілкування молодих людей та людей золотого віку. Перша мрія збулася», – підкреслив Борис Шапіро.

Він також подякував усім, хто долучився до втілення мрії про галерею, – меценатам, друзям, колегам та родині.

«Це було непросто, дуже багато сил і нервів, дуже багато обговорень і зусиль, але у нас вийшло», – додав він.

Серед тих, хто підтримував створення галереї у Борисполі, був і міський голова Володимир Борисенко. На відкритті він зауважив, що перші думки та бесіди про такий арт-простір були й раніше, адже культура є невід’ємною частиною життя Борисполя.

«Хочу побажати, щоб завжди стояла черга з майстрів, які б хотіли потрапити у галерею і показати свої роботи», – додав очільник міста.

А поза тим було багато розмов – про наступні експозиції, мистецтво, любов до міста та вміння бачити прекрасне у, здавалося б, буденних сюжетах.

Якщо у вас з’явилось бажання подивитись на роботи Сергія Щербакова, виставка в «Арт-Депо» працюватиме до 19 жовтня, з вівторка до суботи. Вхід вільний, а «настрій у барвах» – гарантований.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС», фото відкритих джерел

Share Button