ВАСИЛЬ ВОЛОДІН: «ТАРИФИ НА ОПАЛЕННЯ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ КИЇВЩИНИ НЕ МАЮТЬ БУТИ БІЛЬШИМИ ЗА МИНУЛОРІЧНІ»

Тарифи на централізоване опалення для жителів Київщини в новому опалювальному сезоні не мають перевищувати рівень минулорічних. На цьому акцентував очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін під час наради з головами громад регіону.

«Ми неодноразово обговорювали підготовку до нового опалювального сезону. Головне питання полягало в тому, як ми можемо захистити наше населення від здорожчання цін на тепло. Зараз це питання вирішене. Під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України між Урядом, «Нафтогазом» і головами органів місцевого самоврядування було підписано Меморандум, ініційований главою держави Володимиром Зеленським. Документ регулює проблемні питання у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в новому опалювальному періоді. Найважливіше те, що в Меморандумі чітко зафіксовано, що тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для людей не повинні перевищувати ті, які застосовувались для споживачів у минулому опалювальному сезоні. Саме тому закликаю всіх до співпраці. Маємо разом докласти зусиль, щоб люди не отримували захмарні суми в своїх платіжках», – пояснив Василь Володін.

Під час наради голова ОДА разом із очільниками громад області проаналізували всі положення Меморандуму та розглянули питання, щодо забезпечення повноцінного опалювального сезону на різних територіях Київщини.

Зокрема В. Володін підкреслив, що тарифи на тепло мають бути економічно обґрунтованими, але водночас населення не має платити взимку за комунальні послуги більше, ніж це було минулого року. Різниця в сумах має бути компенсована. У зв’язку з цим Меморандум передбачає забезпечення Кабінетом міністрів України державної підтримки бюджетів територіальних громад, у яких індекс податкоспроможності менше або дорівнює 0,9. Їх перелік на Київщині буде переглянуто.

Також до місцевих бюджетів громад з метою фінансової підтримки підприємств теплопостачання та сталого проходження опалювального сезону буде спрямовуватись ПДФО у розмірі 4%.

Пресслужба Київської ОДА

Share Button