У МОЗ дали поради керівникам, як убезпечити колектив від коронавірусу

Для зменшення ризиків для працівників захворіти на COVID-19 роботодавці можуть вдатися до кількох заходів. Зокрема, перевести працівників, за можливості, на дистанційну роботу або організувати гнучкий графік роботи, організувати безпечне місце роботи, а також записати колектив на вакцинацію проти COVID-19. Про це в Фейсбуці написав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, для того, щоб зменшити для працівників ризики інфікуватись COVID-19 на робочому місці, роботодавці можуть:

перевести співробітників, за можливості, на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час. «Вирішіть, чи існує потреба в обов’язковій присутності працівника на робочому місці, чи він може виконувати ту ж роботу, але з дому», – зауважив Кузін.

організувати безпечне робоче місце: забезпечити фізичну дистанцію між працівниками, використання засобів індивідуального захисту, провітрювання та дезінфекцію приміщень. Відповідні рекомендації, зокрема, надають Центри з контролю та профілактики захворювань США;

записати організований колектив як мінімум з 50 осіб на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно залишити заявку за номером 0 800 60 20 19 для виїзду мобільної бригади;

забезпечити можливість перебування співробітників на самоізоляції, якщо вони мали контакт із хворим на COVID-19. Також можна розробити окремі правила, як діяти у випадку, коли хтось із працівників пішов на вимушену самоізоляцію чи захворів;

розширити використання електронного документообігу, що дозволить зменшити кількість контактів між працівниками.

Окрім того, як наголосив головний держсанлікар, роботодавець може поширювати серед працівників достовірні та актуальні джерела інформації про COVID-19 та вакцинацію від коронавірусної хвороби. Це можуть бути офіційний портал про вакцинацію в Україні та сайт МОЗ.

Також можливо організувати надання психологічної допомоги/підтримки для працівників.

Водночас, як наголосив держсанлікар, єдиним шляхом здолати пандемію COVID-19 та уникнути складного перебігу хвороби є та залишається вакцинація.

Share Button