Депутат Віра Мазура: «Час для будівництва додаткових освітніх закладів настав»

Освітянка з багаторічним викладацьким та управлінським досвідом – про депутатство зсередини, рідну школу та надбавки освітянам

Юлія ЛИСИЦЯ

Подальші п’ять років для Віри Мазури стануть неабияким випробуванням, адже політичну діяльність і депутатську роботу доводиться поєднувати з роботою директора ЗОШ № 6. При цьому ролі дружини, доньки, сестри, тітки, подружки, куми, мами ніхто не відміняв…

У депутатському корпусі вона представляє Бориспільську міську партійну організацію політичної партії «НАШ КРАЙ» і є головою депутатської комісії з питань освіти. Опікується округом № 15: вулиці Банківська, Володимира Івасюка, Головатого: 9-13, 20, Петра Волянюка, Робітнича, Шевченка: 75, 77, 79-79А, 81-81А, 83, 85, 87, 89, 91-91А, 93, 95, 97-99, 101, 103, 105, 107, 109, 111, 113, 115 та провулок Робітничий. І перше запитання до неї саме про освітянсько-депутатську запальну суміш:

– Віро Іванівно, то як воно, освітянину, бути депутатом? Не шкодуєте про зроблений свого часу такий крок?

– Поки що не пошкодувала, бо звикла працювати з турботою про людей. Звісно, навантаження з’явилося відчутне, адже маю об’ємний округ із небайдужими мешканцями, які постійно на зв’язку зі мною. Школа працює зовсім за іншим форматом, а депутатська робота – це, взагалі, інший вид діяльності. Тому намагаюся встигати скрізь.

Ви щойно згадали про небайдужих мешканців свого округу. Наскільки активними вони є?

– Більшість мешканців ввіреного мені округу – дуже активні. Звісно, хотілося б швидше задовольняти їхні потреби, але це певна процедура, що потребує часу. Важливо, щоб люди про це пам’ятали, звертаючись до депутата за допомогою у вирішенні того чи іншого питання.

Так, до мене звернулися мешканці будинків по вул. Головатого, 9 та 20 зі спільною проблемою. Суть її в тому, що зі сміттєвих контейнерів, неподалік від цих будинків, вітер розносить сміття по всій прибудинковій території. З цього ж питання першою до мене як до депутата округу звернулася директорка Бориспільського академічного ліцею Оксана Пономарьова: сміття із контейнерів біля будинку 32 по вул. Банківській летить на територію БАЛу. Хочу наголосити, що це питання вже вирішується: для накриття сміттєвих баків виділено кошти, відбулися виїзди на місце відповідальних за це осіб, щоб мати уявлення, якого масштабу проблема.

Також до мене звернулися бориспільці з будинків 9 та 20 по вул. Головатого та будинку 19 по вул. Робітнича з проханням обгородити дитячі майданчики та зробити м’яке покриття на них, а заразом – і на спортивних майданчиках. Це питання також вивчено і незабаром буде вирішено.

Чи має округ глобальні питання, що потребують термінового вирішення?

– Якихось невирішених проблемних питань округ не має. Вочевидь, колишня міська влада та мій попередник Євгеній Грона на цьому окрузі добре попрацювали попередньої каденції. Але все ж виникають однакові питання у різних будинках округу. Вони не масштабні, але від їх вирішення залежить комфорт мешканців мікрорайону. Наприклад, встановити засоби примусового обмеження швидкості та відповідні знаки просять мешканці вул. Петра Волянюка та будинку 32 по вул. Банківська.

Окрім уже вказаного, що ще плануєте зробити на своєму окрузі цього року?

– До сьогодні проведено низку зустрічей із мешканцями будинків за адресами вул. Головатого, 9, 11 та 13. У 36-квартирній висотці по вул. Головатого, 13 виникла дилема: частина мешканців хоче встановити індивідуальні теплові котли, а частина поки що вагається. Проте бажаючих це зробити все ж більшість. Відтак, маю сподівання, що шляхом співфінансування (кошти бориспільців + кошти міського бюджету – авт.) невдовзі у цьому будинку з’явиться таке опалення.

Планується заміна лавок перед будинками за адресою вул. Головатого, 9 та 20. На вул. Робітничій, 19 потрібно зробити додаткове освітлення прибудинкової території.

Далі: на часі питання облаштування тротуару по вул. Шевченка у приватному секторі від 75 будинку до 115, встановлення трьох знаків 5.31 «Житлова зона» на трьох в’їздах на подвір’я за адресою вул. Головатого, 20. За цією ж адресою треба встановити огорожу біля магазину «Фора» з боку житлового будинку. До цього – провести ремонт механізмів ліфтів у будинку по вул. Головатого, 20. Ремонт аварійних труб і кранів тепломережі у підвалі будинку 11 по вул. Головатого уже проводиться.

Повторюся, я вдячна моєму попереднику Євгенію Гроні, який на цьому окрузі за часів свого депутатства дуже тісно співпрацював із мешканцями. І зараз, обійнявши посаду заступника міського голови, допомагає мені порадами. Консультував, зокрема, з питання встановлення індивідуального опалення. Більше того, інколи навіть разом зі мною буває присутнім на зустрічах із мешканцями округу.

А як, до речі, вам працюється з новою владною командою?

– Комфортно. Оперативно отримую відповіді як на письмові звернення, так і на усні. Можна легко зайти до кабінету будь-якого чиновника, поспілкуватися на тему, що цікавить, і завжди отримати пораду. Інформаційна допомога надається одразу ж, на місці.

Дивлячись зсередини на злагоджену роботу депутатського корпусу, переконана, що ми зможемо за ці п’ять років зробити життя нашої громади ще комфортнішим. Між депутатами немає сутичок, упередженого ставлення до роботи один одного. Натомість вони один одному допомагають. Бачу, як підтримують тих, хто депутатом став уперше. Сама неодноразово зверталася до досвідчених колег за порадами.

І все ж таки: чого, на Вашу думку, бракує сьогодні Бориспільській ОТГ?

– Я – освітянка, тому одразу скажу, що треба будувати нові навчальні заклади. На засіданні депутатської комісії з питань освіти, яку очолюю, ми часто обговорюємо саме ці питання. Так, цього літа до нашої громади прибуло багато діток, а місць у закладах для всіх бажаючих не вистачає. І якщо раніше це були переважно внутрішньо переміщені особи, то зараз у Бориспільській територіальній громаді селяться кияни та жителі інших міст.

Також до категорії нагальних питань можна віднести тісноту нині діючої музичної школи, яка сьогодні змушена орендувати приміщення у школах. Потерпає від тісноти і Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт». Бажаючих там навчатися чимало, але нестача приміщень не дає змоги взяти усіх до гуртків. Проблему не вдалося вирішити навіть шляхом відкриття філій БДЮТ. Загалом, вважаю, що час для будівництва на території громади додаткових освітніх закладів настав.

Загальновідомо, що галузь освіти на сьогодні потерпає від нестачі молодих спеціалістів. Нашої громади ця проблема теж стосується. Яким чином можна її вирішити?

– Особисто до мене зверталися освітяни з інших міст країни, які мають чималий педагогічний досвід, червоні дипломи і готові працювати у закладах нашого міста, але все гальмує відсутність у нас для таких фахівців житла. Тому, переконана, соціальне житло у нас обов’язково має бути.

На сьогодні кожному освітньому закладу Борисполя потрібен учитель математики. А як залучити нетутешніх спеціалістів, не маючи житла для них? Пристойна за освітянськими мірками заробітна плата та надбавки до неї, які обіцяємо, на жаль, не вирішують проблему. Тільки-но кандидати чують про відсутність житла, віддразу відмовляються від роботи.

А за що освітяни отримують надбавки до зарплати?

– Приємно, що місцева влада надає вчителям 25-30% надбавки до заробітної плати кожного місяця за престижність і напруженість у роботі. Щодо працівників дошкільних закладів, то на сьогодні вихователі до заробітної плати отримують 30% надбавки за престижність професії і 25% – з місцевого бюджету за напруженість у роботі. Помічники вихователів – щоквартально премію і 15% надбавки за складність і напруженість у роботі.

– Не можу не запитати про заклад, який ви очолюєте, ЗОШ № 6. Будучи депутатом та головою профільної комісії, у депутатській роботі лобіюєте інтереси свого закладу?

– Так, лобіюю інтереси свого закладу разом з інтересами інших закладів міста, адже потреби освітянських установ багато в чому схожі.

Чого потребує ЗОШ № 6 найбільше? Що Вам вдалося зробити для школи або, принаймні, вирішенню яких проблем дати поштовх?

– Не лише наша школа, а й інші школи мають проблему зі старими покрівлями. На ремонт покрівлі нашого закладу вже виготовляється проєктно-кошторисна документація. Він буде зроблений у комплексі: утеплення та водовідведення даху.

Я вдячна владі, що забезпечили шкільний харчоблок усім необхідним технологічним обладнанням. Це суттєве полегшення для наших кухарів, адже тепер у школі печуть пиріжки, роблять котлети на пару, почали готувати вже майже 20 страв за Клопотенком. Однак харчоблок потребує ремонту. Справа в тому, що ЗОШ № 6 розрахована на 960 учнів, а навчається у ній 1750. Тому харчоблок потребує реконструкції та перепланування цехів. Поясню: відповідно до норм системи НАССР, розроблених блок-схем, необхідно, щоб продукти до шкільної їдальні завозили через одні двері, а відходи вивозили через інші. На жаль, у ЗОШ № 6 такі умови відсутні. Враховуючи це, і буде зроблено реконструкцію вхідної групи.

Ще один момент мене тішить: у підвалі школи, де зберігаємо овочі, вже скоро буде облаштовано підйомник, щоб з підвалу піднімати необхідні продукти до цеху, де вони митимуться і готуватимуться.

Харчоблок, дійсно, цьогоріч не обділили увагою. А як з іншими сферами життєдіяльності школи?

– Виокремлю питання розвитку спорту. Станом на сьогодні для нашого закладу, ЗОШ № 3 та Кучаківської ЗОШ вже виготовлено проєктно-кошторисну документація для облаштування багатофункціонального спортивного волейбольно-баскетбольного майданчика. Зробити його обіцяють наступного року. А ще хочу для своєї школи просити футбольний майданчик, адже одного для такого великого закладу замало. Окрім того, буде відремонтовано плац для проведення уроків захисту України, і наступного року зробимо капітальний ремонт кабінету захисту України.

І останнє, на чому зупинюсь, це ремонт вхідної групи як до початкової, так і до старшої школи. Проєктно-кошторисна документація вже готова. Для тих, хто не знає, поясню: у приміщенні ЗОШ № 6 в окремому крилі проходить інклюзивне навчання. Тому ремонт буде зроблено таким чином, щоб діткам з особливими потребами було зручно під’їжджати туди на візках. Цю реконструкцію вхідної групи запланували з двох причин. Перша стосується ситуації з коронавірусною інфекцією. Адже у закладах мають бути передбачені різні входи та виходи із приміщення, щоб уникнути великого скупчення учнів та педагогів. Друга полягає в тому, що до нас перенесли ще одну виборчу дільницю, і тепер у приміщенні ЗОШ № 6 на період виборів працюватиме дві виборчі дільниці.

Дійсно, пандемія вносить свої корективи у життя. Дотримання санітарних норм у закладі буде таким, як минуло річ, чи запровадите щось нове?

– Фактично все, що робили минулого року, продовжуватимемо і цього навчального. Наголошу: школи та дитсадки нашої територіальної громади повністю забезпечені дезінфікуючими та гігієнічними засобами, тому батькам немає потреби у класи докуповувати щось із цих засобів. Єдине, якщо батьки виявлять бажання зробити додаткове генеральне прибирання класу, де навчаються їхні діти, то можуть також користуватися придбаними засобами.

Не хочеться наврочити, але все ж: як щодо матеріально-технічної бази для проведення вчителями змішаної форми навчання в разі чого…?

– Так, під час проведення змішаної форми навчання до мене зверталися вчителі з тим, що не вистачає технічних засобів для проведення уроків. Багато хто працював у кабінеті інформатики, вчителі початкових класів ділилися ноутбуками з вчителями старшої школи тощо. Цього року ситуація покращилась. Так, школа вже отримала необхідні за НУШем (Нова українська школа) меблі (парти та стінки), а для кабінетів старшої школи привезено 15 ноутбуків. Але дуже хотілося б, аби всі ці підсилені заходи не знадобилися, і навчальний процес тривав від початку і до кінця у своєму звичному форматі.

Share Button