СТОВ «Любарецьке» збирає кукурудзу: перші результати на тверду «четвірку»

У Любарцях стартували великі польові роботи, хоча вони ніколи й не закінчувалися. Нині СТОВ «Любарецьке» молотить кукурудзу, а  невдовзі планує взятись за сою.

Агропідприємство займається вирощуванням зернових культур (окрім рису), бобових і насіння олійних культур. Керує СТОВ Олександр Сафонов. Земельний банк становить – 4450 га. З них кукурудзою цього року засіяли 3 тис. га, обмолотили поки що 400 га. Збирають урожай відразу шість комбайнів – чотири агропідприємства і два орендовані.

«Перші поля показують від 8-ми до 9 тонн врожайності. Результат на «четвірку», часом буває краще. З іншого боку, це лише початок, тож показники можуть зрости», – наголошує головний агроном Ігор Устич.

Насіння кукурудзи СТОВ «Любарецьке» купує у фірми «Кортева». Результатами задоволені: гібриди добре адаптуються до умов і реагують на посуху. Серед основних споживачів та партнерів, кому аграрії продають кукурудзу, – компанія «Нібулон».

Окрім збирання кукурудзи, аграрії вже почали сіяти озиму пшеницю: наразі підготовлено ґрунт на площі 500 га.

До слова, пшениця цього року показала середні результати – дався взнаки посушливий липень.

«Види на врожай були кращі, а зібрали близько 5,5 тонн озимої пшениці з гектара», – додає І. Устич.

Днів за десять у СТОВ «Любарецьке» роботи додасться – розпочнуть збирати сою. Її цього року посіяли на площі 920 га. Завершити всі польові роботи аграрії планують ближче до нового року.

До слова. СТОВ «Любарецьке» допомагає та підтримує розвиток рідного села. А керівник депутат Бориспільської міської ради по округу № 23 (села Любарці і Тарасівка) Олександр Сафонов активно долучається до життя громади. Минулого тижня він разом із представниками міської влади привітав жителів Любарець з Днем села та вручив Подяки і Грамоти.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

На фото (зліва направо): Андрій Барановський, Руслан Павлов, Анатолій Вінницький, Віктор Осляка, Ігор Устич, Григорій Кулик, Микола Коряк, Микола Новик, Валерій Гоменюк (навприсядки).

 

Share Button