Міністр соцполітики: «Якщо зростуть тарифи, субсидію переглянуть автоматично»

Розмір допомоги отримувачам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг переглядатиметься автоматично без звернень громадян, якщо зростатимуть тарифи на компослуги. Про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.

«Люди питають, що буде, якщо зростатимуть тарифи, куди бігти, які довідки потрібні, щоб збільшити розмір субсидій. Я хочу відразу відповісти: не треба нікуди бігти і не треба ніякі довідки приносити. Якщо зростатимуть тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії для отримувачів буде переглянутий автоматично. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але в результаті зростання тарифів їй знадобилася така допомога, то вона може звернутися за нею в будь-який час. І такій людині субсидію призначать одразу в місяць звернення», – зазначила Лазебна.

Окрім того, міністр повідомила, що відповідною постановою передбачена норма, в якій зазначається, що «в тому місяці, де відбувається зростання тарифів, то з того місяця і перераховується субсидія».

«Якщо людина, наприклад, прийшла в грудні, а тарифи підвищилися в жовтні, то їй із жовтня буде перерахована ця субсидія. Буде нарахована ця субсидія. Зростання тарифів і їх вплив на субсидії — все передбачено», – розповіла Лазебна.

Також міністр соцполітики нагадала, що для мешканців регіонів, які потраплять до червоного рівня епіднебезпеки, автоматично будуть збільшені на 50% норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій.

При цьому, за її словами, механізм субсидій в Україні працюватиме за будь-якого опалювального сезону і всі, хто потребує допомоги на опалювання житлово-комунальних послуг, її отримає.

Вона поінформувала, що у бюджеті на поточний рік на виплату субсидій закладено 35,2 млрд грн.

Share Button