55 СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ З ПРАВКАМИ В БЮДЖЕТІ, ДЕНДРОПАРКОМ У ПРІОРІТЕТІ ТА «СУМНІВНОЮ» СТАНЦІЄЮ НА ГЛИБОЦЬКІЙ

55 сесію міської ради «відбули» вже цього вівторка. І попри те, що деякі з питань обговорювалися за зачиненими від преси дверима, голосувалися прилюдно. Те, що завжди викликає чи не найбільше дискусій, – бюджет міста, без правок не обійшовся. Так, Центр туризму вже незабаром задля подорожей матиме власний автобус.

ГОВОРИЛИ ПРО ДУШЕВНЕ І ДУХОВНЕ

Найперше з Днем народження привітали Ігора Шалімова, який він святкував напередодні чергового засідання. Надія Литвиненко висловила подяку усім і кожному, особливо Володимиру Шалімову, завдяки ініціативі якого у реабілітаційній установі «Наш дім» з’явився новенький траспорт, пристосований для особливих діток.

З пропозицією до депутатів звернувся один із мешканців міста, який закликав перед кожною сесією та важливим засіданням… молитися, аби «після звернення до Бога всі питання вирішувалися якомога швидше і позитивніше». Питання релігії впліталися цього дня в порядок денний доволі часто. Йшлося про поновлення договору оренди чи надання дозволу на розробку проекту землеустрою релігійній громаді або організації. При прийнятті рішень велику роль відігравала їх приналежність – до Московського патріархату чи Православної церкви України. З трибуни до присутніх звернулася представниця каплички, що на території лікарні, аби обранці виділили 50 тис. грн на реставрацію купола. А там, хто знає – можливо, вже наступної сесії питання винесуть на голосування.

ДЕ БУТИ ДЕНДРОПАРКУ

Депутат Олег Верес повернувся до виділених на позачерговій сесії земельних ділянок для індивідуального будівництва 13-ти гаражів, тоді як генеральний план і зонінг міста суперечать один одному, відповідно, забороняючи і дозволяючи забудову. Міський голова повідомив про розробку нового зонінгу і запевнив: «Архітектура визначила зони, які ляжуть в основу генерального плану. І випадків, коли вони підпадуть під індивідуальну забудову, вже не буде». За словами А. Федорчука, таких 32.

Депутат Євгеній Боженко наголосив на петиції одного з мешканців міста, що набрала 252 голоси з 250-ти необхідних. Йдеться про виділення земельної ділянки для насаджень та будівництва дендропарку або ботанічного саду у місті Борисполі (мікрорайон Сині Балки): «Моя пропозиція – зробити це все на території Олесницького озера, де мали будувати аквапарк. За Генеральним планом ці
15 га є зеленою зоною. Пропоную надати дозвіл КП «ВУКГ» на розробку проекту землеустрою».

Депутат Ілля Луців заперечив: «Ми і так вкладаємо гроші в Олесницьке озеро, там і так існує зелена зона-парк.  Щодо петиції – йдеться про іншу територію міста. Якщо зараз почнемо щось переробляти, втратимо гроші, і так заплановані на Комсомольське (нині Олесницьке)».

А. Федорчук додав: «Щодо Олесницького – зараз там засіюється трава, проводиться благоустрій і до 1 червня плануємо закінчити будівництво велосипедних асфальтних доріжок».

Ігор Шалімов пообіцяв найняти штат працівників, які доглядатимуть за зеленою зоною, «та це має бути не приватна компанія, а комунальна».

По завершенні сесії депутати проголосували «за» надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею в межах 15 га у постійне користування КП «ВУКГ» для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (Олесницьке озеро) по вул. Київський Шлях, 125-б.

«СУМНІВНА» СТАНЦІЯ

Юрій Локайчук запропонував звернутися до правоохоронних органів від імені депутатсього корпусу щодо перевірки законності будівництва автозаправної станції по вул. Глибоцька. За його словами, підприємець Павло Листовничий свого часу отримав дозвіл лише на газ, а по факту там планується і дизпаливо, і бензин.

«Зібрано підписи мешканців, окремим з яких, як вони запевняють, П. Листовничий погрожував, та я не можу стверджувати напевно, бо особисто з підприємцем не зустрічався», – додав Ю. Локайчук

Від імені мешканців скарга до прокуратури вже надійшла. Депутати ж, зі свого боку, колегу не підтримали. Натомість, А. Федорчук надав доручення ДАБІ (Державній архітектурній будівельній інспекції) проконтролювати це питання.

БЮДЖЕТ ОТРИМАВ СВОЇ ПОПРАВКИ

Питання, яке цікавило О. Вереса, – незаасфальтування окремих з вулиць, на які було закладено кошти.  Очільник міста пояснив: «Наразі в пріоритеті будівництво лікувального корпусу, дитячого садочка та добудова ЗОШ № 5, а коштів не вистачає».

Щодо змін до бюджету, депутати проголосували за 440 тис. грн на матеріальну допомогу жителям Борисполя, 1 млн 500 тис. грн на купівлю автобуса для Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді,  доасфальтування вулиці Польова та диспетчеризацію ліфтів.

Останнє питання, яке відправили на довивчення і винесуть на наступну сесію, – внесення змін до персонального складу постійних комісій міської ради VII скликання.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button