У Сеньківці та Ревному запрацювали секції з таеквон-до ІТФ

Два тижні двадцятеро новоспечених таеквондистів села Сеньківка займалися цим єдиноборством просто неба на подвір’ї рідної школи, бо цьому дозволяла погода. Та днями перебралися до облаштованої відповідно до вимог зали. Такі ж гідні умови для занять і в Ревному, де для цього було виділено підвальне приміщення. Наразі ініціатори ведуть перемовини щодо відкриття секції в Горі та деяких інших селах.

Тренер і президент СК «Грифон» в Борисполі Андрій Дрофяк розповідає, що вирішив розвивати спорт у селах, оскільки з’явилося багато вільного часу через те, що потрапив до числаскорочених працівників аеропорту «Бориспіль», де було його основне місце роботи.

– У таеквон-до я вже понад 20 років. Це те, що дуже люблю, от і вирішив «піти на села», аби й сільські діти займалися, адже доїздити в місто є можливість далеко не у всіх, а тут – тренер сам до них приїздить, – коментує він.

А. Дрофяк розповів, що надсилав запити до кількох навколишніх територіальних громад, та на пропозицію поки відгукнулася лише одна школа, виділивши для занять окреме приміщення (там тренер постелив татамі за власні кошти – ред.) Наразі вже сформувалася змішана група з 20 осіб, де середній вік його учнів – 10-12 років. Найближчим часом, як наголосив тренер, він планує сформувати вже дві вікові групи. В одній, молодшій, займатимуться діти до 10 років, в старшій – усі інші.

І сам пан Андрій, і його колега-тренер Юрій Севастюк, який наразі тренує учнів у Ревному, сільських дітей характеризують більш вмотивованими та дисциплінованими, порівняно з юними спортсменами в місті.

– Сільські діти в рази вихованіші, наполегливіші, не такі, як у місті, де трохи балувані… У сільських дітей очі просто горять, настільки їм хочеться якихось спортивних досягнень. З такою молоддю дуже приємно працювати, – констатує президент СК «Грифон».

Загалом, за словами Андрія, в Борисполі, якщо порахувати, є чи не до 20 секцій таеквон-до.

– Це дуже багато для такого невеликого міста, – резюмує він.

Водночас додає, що деякі функціонують навіть з релігійним ухилом, багато секцій неофіційні, які не співпрацюють з Федерацією таеквон-до ІТФ України. І це є проблемою для Борисполя.

Валентина ОЛІЙНИК, фото з особистого архіву Андрія Дрофяка

ДОВІДКОВО

Таеквон-до — бойове мистецтво, олімпійський вид спорту та національний вид спорту в Кореї. Таеквон-до є одним з найбільш систематизованих і науково обґрунтованих бойових мистецтв світу.

Також таеквон-до — це складна система духовного, психологічного і фізичного розвитку людини, система прийомів захисту і нападу.

Share Button