Київська митниця вилучила валюти на 17 мільйонів гривень

З початку року київськими митниками складено 113 протоколів про порушення митних правил, де предметом порушення була валюта, на суму понад 16,9 млн грн.

Переважна більшість – 104 порушення переміщення валюти через митний кордон України – зафіксовано у авіаційних пунктах пропуску «Бориспіль» та «Київ (Жуляни)».  Протоколи складено за ст. 471 Митного кодексу України  (порушення порядку проходження «зеленого коридору»).

Під час перевірки міжнародних поштових та експресвідправлень зафіксовано 9 порушень переміщення валюти. Протоколи складено за статтями 472 (недекларування) та 473 (пересилання заборонених товарів).

У 94 випадках протоколи складено по факту незаконного ввезення валюти на територію України. Незначна частина – по факту її незаконного вивезення.

Переважно порушниками правил переміщення валюти є громадяни України, і лише у 40 випадках – іноземці.

Основні види валюти, які фігурують у протоколах, це євро та долари США.

Як типовий приклад незаконного переміщення валюти: днями валюти на 447,6 тисяч гривень за ст. 471 Митного кодексу України було вилучено київськими митниками на «зеленому коридорі» у громадянина Кореї, який прилетів до України через аеропорт «Бориспіль» авіарейсом з Туреччини. Письмово валюту іноземець не задекларував.

Нагадаємо, при перетині митного кордону валюту в еквіваленті від 10 тисяч євро необхідно письмово задекларувати, а пересилання валюти в міжнародних поштових відправленнях дозволено лише з оголошеною цінністю.

Пресслужба Київської митниці Держмитслужби

Share Button