У жовтні стартує програма «Зелена країна» – висадять мільярд дерев

У жовтні 2021 року розпочинається кампанія з «великого лісового будівництва»; за три роки в Україні мають висадити 1 млрд дерев. Про етапи реалізації президентської програми «Зелена країна» розповів на пресконференції голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

«Йдеться про висадження протягом трьох років 1 млрд дерев – це одна частина. І друга частина – це створення протягом 10 років 1 млн га нових лісів… Фактично це велике лісове будівництво. Це план екологічного порятунку нашої країни», – сказав Болоховець.

Він зазначив, що Держлісагентство буде головним драйвером цієї програми.

«Навесні ми за одну добу висадили 5 млн дерев. Ця акція проходила в 110 країнах світу. Україна була лідером; висадила 4 млн дерев… Лише навесні цього року Держлісагентство посадило 180 млн нових дерев. Плюс інші користувачі. Восени ми плануємо доповнити (зроблене – ред.), висадивши 30 млн дерев», – запевнив голова відомства.

За його словами, робота розпочнеться з підготовки якісного садивного матеріалу, потенціал України у цій сфері необхідно збільшити вдвічі.

Крім того, зауважив він, важливо знайти вільні площі для заліснення.

«Для висадки 1 млрд дерев протягом трьох років нам потрібно 170 тис. га земель. Ми знайшли близько 100 тис. га, на яких можна проводити заліснення. Це території, де були втрачені культури, це згарища, незаліснені ділянки. Ми провели роботу з територіальними громадами», – розповів Болоховець.

За розрахунками Держлісагенства, для реалізації поставленого Президентом завдання загалом потрібно близько 6 млрд грн. Агентство може розраховувати на 4 млрд грн власних ресурсів, 2 млрд грн ще потрібно знайти. Це можуть бути як державні кошти, так і кошти бізнесу, зауважив керівник відомства.

Про хід виконання програми можна буде дізнатися на сайті «Зелена країна», підсумував Болоховець.

 

Share Button