«НАЙЧАСТІШЕ ВІН РЯТУВАВ МОЮ ВІРУ В ЛЮДЕЙ»

Більшість, хто знайомий з ним особисто, називає його справжнім другом. «Чолов’яга в бандані», «дивний», «рокер»… Як лише не називали Кирила Гриценка ті, хто зустрічались з ним уперше. Ще якісь хвилини і він стає по-особливому «рідним і своїм». Активний, він той, хто, напевно, «випив» чи не найбільше «Музичного компоту» за всі роки його існування і не пропустив жодного заходу у рестопабі «Dr.PUB». Та останній, за своєю суттю особливий, таки довелося…

На сторінці соціальної мережі Фейсбук поетка Світлана Дідух-Романенко напише: «Найчастіше він рятував мою віру в людей. Власним прикладом. Він завжди всім допомагав і вмів розрадити. Тепер допомога потрібна йому. П’ять місяців обстежень і аналізів, щоб отримати дуже невтішний діагноз – AL-амілоїдоз. В Україні це не лікується, США й Англія родині не по кишені. Якщо ви раптом знаєте лікарів, які з цим працюють, родина буде безмежно вдячна. Наразі в лікарні все зводиться лише до підтримуючої терапії, але це теж понад 1700 грн на день, батьки і дружина не мають такої можливості. Стан його стрімко погіршується, і я не знаю, що робити з цим безсиллям, як його захистити».

Ще якісь години, і друзі та знайомі, члени ТОВ «Бориспільский рок-клуб» у співдружності з ГО «Фестклаб» об’єднаються задля проведення благодійного концерту в найзатишнішому для Кирила місці. Один з ідейних натхненників Борис Шапіро кине клич серед небайдужих і отримає безліч речей, вартих благодійного аукціону. Письменники, художники, дизайнери, поети, журналісти, музиканти… Допомогти Кирилу відгукнулася справді велика кількість людей.

Сам концерт відкриє… слово. Подруга Світлана зачитає кілька поезій, а тоді й лист-звернення, написаний зі слів товариша. У кожному рядку серед комп’ютерних відступів кожен відчує: «Все буде добре». Поетесі ледь вистачить слів, аби дочитати текст до кінця…

Попри відносно невелику площу зали, з рук Бориса Шапіро лоти «розлетяться» за 500, 1000 і 2000 гривень. В Інтернеті – за 7000.

Щодо концертної частини, то друзі Кирила весь вечір гратимуть так, наче товариш тут, поруч, як і завше, за столиком з дружиною.

Під час благодійного концерту на лікування Кирила Гриценка небайдужим вдалося зібрати 22030 грн та 50 євро. Естафету переймає низка заходів, наступний з яких – 23 березня у гостинному дворі «Бармаглот» о 19:00. А 30 березня літературно-музичний благодійний захід «Врятуємо Кирила Гриценка» на другому поверсі кінотеатру «Європа».

Та фінансово до благородної справи долучитися можна хоч і зараз. Номер картки «ПриватБанку» для переказу коштів на лікування: 4149 4996 5035 6395 Гриценко Кирило Леонідович.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button