Валентина Прохорова про фіктивні шлюби, рідкісні імена та креативні шлюбні церемонії

Якщо ви забажали одружитись, розлучитись, змінити ім’я чи нарешті виправити в документах помилки – вам у ДРАЦС – відділ Державної реєстрації актів цивільного стану. Журналісти «ТС» побували у міськрайонному відділі з доволі цікавої нагоди. Виявляється, системі  органів державної реєстрації актів цивільного стану вже 100 років.

З начальником Бориспільського ДРАЦСу Валентиною Прохоровою говорили про все – рідкісні імена, фіктивні шлюби, двоєженство, розлучення, а ще поцікавились, яка ціна одруження – з короваєм і без, про шлюби з іноземцями, експрес-церемонії і різноманітні сервіси.

– Пані Валентино, нещодавно система органів державної реєстрації актів цивільного стану відзначала 100-річчя. За цей час, окрім назви, – уже не ЗАГС, а ДРАЦС – змінилось дуже багато…

– Ще б пак! У нас тепер є електронні сервіси. Дітей реєструють просто у пологовому і додому мама йде вже з документами. Реєстрацію, звісно, проводять не медики, а співробітники ДРАЦСу, які приходять уже з необхідними документами у визначений час.

Зовсім скоро з’явиться послуга е-малятко. Цей сервіс дасть змогу у тому ж пологовому оформити все комплексно – допомогу, прописку, свідоцтво про народження. Зараз розробляють програми для наших структур, щоб можна було всі документи оформляти одночасно.

Є ще пілотний проект – «Шлюб за добу». У нас він діє в Міжнародному аеропорту «Бориспіль», де за бажання можна одружитись за кілька годин. А ще Мін’юст запропонував проводити ювілейні церемонії одруження. І людям це цікаво – запитують, а іноді навіть замовляють такий сюрприз для друзів.

Повністю інтерв’ю з В. Прохоровою читайте у завтрашньому номері «ТС» за 22 березня 2019 року

Share Button